„A büntetőt megfogni? Az inkább művészet. Egy-egy hetes főleg azért marad ki, mert rosszul lövik. A kapus pedig abból a szempontból némi előnyben van, hogy fel tud készülni a játékosok lövési szokásaiból" – mondta Mikler Roland, aki két hetest is hárított a vasárnapi MK-döntőben. Különösen az első volt nagyon fontos, mert előtte már két veszprémi is hibázott:Mikler Roland, aki két hetest is hárított a vasárnapi MK-döntőben. Különösen az első volt nagyon fontos, mert előtte már két veszprémi is hibázott:
„Parrondóval álltam szemben, és az járt a fejemben, ha belövi, könnyen elmehet a hajó... Kihagyta. Ezt a felelősséget és terhet azonban nem egyszerű elviselni, ehhez sokat kell edződni a túlfűtött hangulatú nemzetközi és hazai meccseken. Az MK-döntő is ilyen volt."
A Nemzeti Sport szakértője elmondta, a kapus előnyt élvez ezekben a helyzetekben.
„A hetespárbaj külön műfaj – kezdte Bartalos Béla, korábbi 218-szoros válogatott játékos, a NEKA kapusedzője a Nemzeti Sportnak. – Három olimpiát és négy vébét megjárva ezt jól megtanultam és ezt tanítom a Nemzeti Kézilabda-akadémián is. Talán furcsa, de ebben a szituációban előnyt élvez a kapus. A magyarázat roppant egyszerű. A kapusnak kötelező tökéletesen tudni, milyen lövéseket várhat az ellenfél játékosaitól. Ezért videózik külön is órákon át egy-egy fontosabb meccs előtt. Miután kitanulta őket, a sorsdöntő heteseknél csakis arra kell összpontosítania, hogy egy-egy játékosnak melyik a kedves sarka, mi a kedvenc lövése, melyiket tudja a legjobban. Ugyanis majdnem biztos, hogy ezt, vagyis a sablont választja, hiszen ezt tudja a legjobban. Ez történt Miklerrel és Aliloviccsal is. Csak Balogh és Bombac újított. Balogh cunderezett, Bombac pedig nem trükközött, erőből belőtte. A másik három, Parrondo, Mindegia és Csuruvija sablont lőtt, nem lepte meg Miklert és Alilovicot."