Női kézi NB I: az Érd hatodszor, a Fehérvár másodszor nyert

2016.11.06. 19:35
Az Alba Fehérvár 23–17-re legyőzte otthon a Mosonmagyaróvárt, ezzel megszerezte második győzelmét. Az Érd szoros mérkőzésen, jobb hajrával nyert Békéscsabán.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–MOSONMAGYARÓVÁRI KC 23–17 (10–6)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: HERR O. – Hajduch 2, Gjorgjijevszka, Tilinger 2, Piedade, Mendy 4, PELCZÉDER 3. Csere: Sipeki (kapus), BANDELIER 4, LAVKO 5 (1), Májer 1, Kazai 2, Boldizsár, Isitate. Edző: Deli Rita
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREI – Katona, Dombi 1, Csala 1, Gyimesi, Bouti 2, HAJTAI 5 (2). Csere: Sztojak 1 (kapus), Kiss N. 2, Lakatos R. 1 (1), GERHÁTH 3, Bardi, Töpfner 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–1. 12. p.: 2–3. 18. p.: 3–4. 24. p.: 6–4. 28. p.: 10–5. 34. p.: 13–6. 40. p.: 15–8. 46. p.: 18–11. 52. p.: 20–14. 58. p.: 22–16
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill 5/3
Deli Rita:
– A két pont megszerzése nagyon fontos volt, a csapat sorozatterhelés alatt van, ez látszott a hibáinkon. A különbség lehetett volna nagyobb is, de a lényeg, hogy elindultunk felfelé.
Varga József: – Hiába történt meg a helyzetek megfelelő kialakítása, ezeket rendre kihagytuk. Ez volt a mérkőzés kulcsa. NŐI KÉZILABDA NB I
Deli Rita:

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ÉRDI VSE 19–22 (11–11)
Békéscsaba, 800
néző. V: Bíró Ádám, Kiss Olivér
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 2, Vaszileuszkaja 2, Kovacsevics, GLUSICA 4, Walfisch 3, GÁVAI 4. Csere: Terenyi, Kölcze (kapusok), Vukajlovics 3 (2), Zöldi-Tóth 1, Balogh Sz. Edző: Skaliczki László
ÉRD: JANURIK – Krpezs 5 (4), M. González 4, Bulatovics 1, Kisfaludy, Signaté 1, ARAÚJO 5. Csere: Gridnyeva (kapus), KLIVINYI 4, Szabó L. 2, Fekete B., Barján, Gulyás. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 9. p.: 2–3. 11. p.: 4–3. 19. p.: 5–6. 21. p.: 7–6. 25. p.: 7–9. 36. p.: 13–15. 50. p.: 18–18. 54. p.: 18–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
Skaliczki László:
– Hiába játszottunk önmagunk fölött, nem úgy alakultak a dolgok a második félidőben, ahogy szerettük volna. Nagyon jól küzdöttek a lányok, ez lehet a jövő útja.
Szabó Edina: – Nagyon nehéz meccsen kitűnően felkészített Békéscsabával találkoztunk. Mindkét csapat remekül küzdött, jó kapusteljesítményeket láttunk, ez is döntő volt.

1. Érd 7 6 1 199–164 +35 13
2. Győri Audi ETO KC 6 6 201–119 +82 12
3. Dunaújvárosi Kohász KA 7 6 1 209–159 +50 12
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 4 2 187–149 +38 8
5. Ipress Center-Vác 6 4 2 172–152 +20 8
6. DVSC-TVP 6 3 1 2 168–139 +29 7
7. Siófok KC 6 3 3 164–159 +5 6
8. Alba Fehérvár KC 6 2 4 145–147 –2 4