DÁNIA–CHILE 39–16
Bár a társházigazda dánok Herningben játsszák a csoportmeccseiket (és továbbjutásuk esetén a középdöntősöket is), a Chile elleni nyitó találkozójukat a fővárosba, Koppenhágába vitték.
A várakozásoknak megfelelően meg is telt a kézilabda-mérkőzésen 12 500 néző befogadására alkalmas Royal Aréna, sőt Frigyes dán királyi herceg is kilátogatott.
A felkészülés során a mieink is játszottak egy zárt kapus meccset Chilével, de Lékai Máté már az elutazás előtti sajtótájékoztatón hangsúlyozta, az az összecsapás nemigen volt mérvadó, mert a dél-amerikai ellenfél nem túl magas játékerőt képviselt.
A mostani találkozó alapján már mi is képet kaphattunk arról, mire gondolhatott, Mateo Garralda együttese mindössze négy (!) gólra volt képes harminc perc alatt, közben a dánok kíméletlenül átrohantak rajta.
A két szélső, Casper Mortensen és Lasse Svan igen elemében volt, előbbi hát mögötti gólt is szerzett egy lerohanás végén, plusz a nyártól majd Veszprémben szereplő Rasmus Lauge és a mieink elleni két mérkőzést kihagyó Mikkel Hansen is szépen termelt, a kapuban pedig Magnus Landin okozott kellemetlen perceket a chileieknek.
A chilei válogatott első félidőben szerzett négy gólja biztosan nem rekord, két éve a Katar–Argentína találkozón a dél-amerikaiak mindössze kétszer voltak eredményesek az első 30 percben – mondjuk az ázsiaiak 9 gólja sem a támadójáték hatékonyságáról árulkodik. |
Azt nem lehetett mondani, hogy pokoli hangulat uralkodott a csarnokban, bár egy-egy szép dán gólnál megélénkült a közönség, máskor inkább csak az előre odakészített tapsikolókat ütötték lelkesen.
Chile a második félidőben rákapcsolt, és alig nyolc perc alatt dobott annyit, mint az elsőben. A dánok pedig nyugodtan koncentrálhattak közönségük kiszolgálása mellett arra, hogy ne sérüljön meg senki a vb elején és a keret lehető legtöbb tagja megmártózhasson a torna hangulatában, ami tökéletesen sikerült is: a végén húsz gól fölötti különbséggel, 39–16-ra nyertek.
NÉMETORSZÁG–KOREA 30–19
Dzsung Szu Jung szerezte a világbajnokság első gólját, s az egyesített koreai válogatott – amelybe a északiak négy játékost delegálnak – jól is tartotta magát az első percekben. A németek azonban gyorsan magukhoz ragadták a vezetést, és kihasználva első emberelőnyüket – ami a szigorúbb szabályoknak volt köszönhető – alig 10 perc után már 6–2-re vezettek.
A szigorúbb szabályok aztán a 12. percben máris újabb „áldozatot” szedtek, amikor Kim Dong Mjung kapott piros lapot – talán túl szigorúan ítélték meg a bírók a nyakra mért ütést az ázsiaiak beállójánál. A németekre is lesújtott a szigor, igaz, csak kétpercesek képében, melyek következtében néhány másodpercre hármas emberhátrányba kerültek. Ez pedig lendületet adott a koreaiaknak és visszazárkóztak két gólra (8–6), de a házigazdák hamar összeszedték magukat és egy 4–1-es rohammal ismét kinyitották az ollót: a 22. percben 12–7 állt az eredményjelzőn.
Nyitómeccs ide vagy oda, az indulatok a 25. percben ismét felhorgadtak, amikor a visszafutó Uwe Gensheimer nagyot taszított Dzsung Szu Jungon, aki ezt zokon vette, végül mindketten kaptak két percet a kispadon. Ami a mérkőzést illeti, az a szünetre gyakorlatilag eldőlt, a németek 17–10-re elhúztak.
A második félidőt a vendéglátó egy lendületes 4–0-s rohammal kezdte, miközben a dán bírók időnként még osztogatták a kétperceseket. A németek szépen lassan ráálltak arra, hogy minden koreai gólra kettővel válaszoljanak, így egyre csak nőtt a különbség: a csúcsot a 45. percben a 14 találat jelentette (26–12).
A végére kiengedett a házigazda és naggyá tette Pak Dzse Jong kapust, így végül éppen csak sikerült elérnie a 30 gólt, miközben a koreaiak szép gólokat lőve zárkóztak, ám nem sikerült bejönniük közte tíz alá.
KÉZILABDA
FÉRFI VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
Németország–Korea 30–19 (17–10)
C-CSOPORT
Dánia–Chile 39–16 (22–4)