A korábbi 86-szoros dán válogatott balszélső 2010-ben kezdett el edzősködni, a 2017–2018-as idényben Siófokon dolgozott, majd a Kolding másodedzője és vezetőedzője is volt.
„Azért szerettem volna elvállalni ezt a feladatot, hogy segítsek másoknak az autizmusban, és ezáltal támogassam ezt az egyesületet. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a szövetség nagykövete lehetek” – mondta Lars Rasmussen, a magyar női válogatottól nemrégiben menesztett Kim Rasmussen testvére.
Rasmussen 2015-ben kapta meg hivatalos diagnózisát az autizmusról, illetve az ADHD néven ismert hiperaktivitásról és figyelemzavarról.
„Azt éreztem, hogy meg akarom osztani a saját tapasztalataimat másokkal, akik ugyanolyan helyzetben vannak, mint én. Segíteni akarok, ezért a történeteimmel és előadásaimmal azt szeretném bemutatni, hogy az autizmust a legjobb baráttá is lehet tenni. A mai napig még mindig hihetetlenül büszke vagyok, hogy Európa-bajnok lehettem a férfi kézilabda-válogatottal, amely csak csapatmunka révén jöhetett létre.”
A Siófok korábbi edzője Dániában, Grönlandon és a Feröeren tart majd előadásokat annak érdekében, hogy az emberek minél többet tudjanak meg a betegségről.