Bár még nem minden ugyanolyan, mint a járványhelyzet előtt, mégis visszatért a régi érzés, amikor a játékosok az edzés előtt betolták a kézilabdával teli bevásásárlókocsit a tatabányai Földi Imre Sportcsarnok pályájára. Vladan Matics edző alaposan kicserélődött kerettel kezdte el a felkészülést, és különösen sokat kell majd foglalkoznia a védelem összerakásával, mert a csapat egyik új szerzeménye Debreczeni Dávid, akinek be kell illeszkednie a Grundfos Tatabánya KC hátsó falába.
– Mennyire érezni a játékosokon a kényszerű szünetet? – Hogyan kell fokozatosan felépíteni az edzéseket ebben az új helyzetben? – Pontosan mit gyakorolnak az új kerettel? |
„A klubváltásnál szempont volt, hogy füredi szereplésem után újra nemzetközi kupában játszhatok, és vonzott a kihívás, hogy magasabb szinten álló csapatban próbálhatom ki magam – mondta a Nemzeti Sportnak Debreczeni Dávid. – A Fradiban rengeteget tanultam a védekezésben Schuch Timuzsintól, akinek óriási a tapasztalata, és rengeteget köszönhetek neki az átigazolásom kapcsán is. Itt más a rendszer, amit meg kell szoknom, egyelőre figyelek, és igyekszem mindent magamba szívni.”
Míg a zöld-fehéreknél a két hármas védő közül az egyik rendre kilépett a labdás támadóra, a másik a beállót fogta, a Bányászban hozzá kell szoknia a váltásokhoz a két védőspecialistával, a volt és a jelenlegi válogatott Ilyés Ferenccel és Sipos Adriánnal, akik négy éve a védelem oszlopai.
„Egyelőre kissé szokatlan, de csak idő kérdése az átállás, a lényeg, hogy minden mozdulat ösztönös legyen” – tette hozzá a Budapestet, Gyöngyöst és Balatonfüredet is megjáró 27 éves beálló. És az edzéseken ezzel láthatóan sokat is foglalkoznak, Matics szinte minden egyes támadásnál bement a védők közé, és maga mutatta meg, mit és miért szeretne. De nemcsak Debreczeninek, hanem például a hasonló fizikai paraméterekkel megáldott Zdolik Bencének is, aki szintén a nyáron érkezett Balatonfüredről.
A többi játékos, például a válogatott Balogh Zsolt, Ancsin Gábor, Győri Mátyás, Hornyák Péter, vagy a súlyos sérülésből visszatérő Juhász Ádám mozgásán és lelkes hozzáállásán egyáltalán nem látszott a kényszerű szünet, élvezték a másfél órás edzést, amelyet Marosi László klubelnök is végignézett a lelátón üldögélve. A labda azért még nem mindig ment oda, ahová szánták, és a játék sem volt annyira gördülékeny, mint szokott, de egyrészt lehetett látni, hogy már egy hét után is határozott elképzelés van az edzésen gyakorolt elemek mögött, másrészt ezeknek az edzéseknek erős üzenetük is van: a kézilabda visszatért!
GYŐRI Mátyás, a Tatabánya irányítója: „A karantén előtt mindent be tudtunk szerezni, ami az otthoni edzésekhez kellett, és nemcsak azt igyekeztem elvégezni, amit kiadtak, hanem még azon felül is, így úgy érzem, maximálisan kihasználtam a három hónapos kényszerszünetet, és megerősödve kezdtem el a közös edzéseket. Bevallom, kissé nyomasztó volt ez az időszak, ezért nyugodtnak és felszabadultnak éreztem magam, amikor vége lett. Hiányzott már a labda, de nemcsak nekem, mindenkinek. És nem is ment annyira rosszul, mint a hosszú kihagyás után vártam, bár az első labdás edzés után olyan izomlázam volt, hogy reggel alig tudtam kikelni az ágyból.” |