A pontos meccsnapokról, a napokon belüli mérkőzéssorrendről és a kezdési időpontokról később születik döntés.
A nemzetközi szövetség közleménye hangsúlyozza, hogy mindhárom tornát „tökéletes pályázónak” ítélték oda; fontos szempont, hogy a rendező ország jelentős kézilabda-hagyományokkal bírjon, és a fogadó arénába legalább 6000 néző férjen be. (A másik két helyszín a spanyolországi Granollers és a németországi Hannover.)
A csoportok első két-két helyezettje jut ki a párizsi olimpiára. A jelenlegi selejtezőrendszer bevezetése (2008) óta először fordul elő, hogy mind a női, mind a férfi magyar válogatott kivívta a selejtezőn való szereplés jogát.
„Óriási sikernek tartom, hogy a női után a férfi olimpiai selejtezőt is megrendezhetjük Magyarországon, ez nagy esély mindkét csapatunknak! – idézi a Magyar Kézilabda-szövetség honlapja Ilyés Ferencet, a szövetség elnökét. – Szeretném megköszönni kollégáimnak ezúttal is a munkát a pályázat sikerre vitele kapcsán, de szintén jár a dicséret a férfiválogatottnak, amely ragyogó Eb-szereplésével sokat segített. A debreceni női olimpiai selejtező szervezése már zajlik, a férfi kvalifikációs torna ráadásul korábban lesz, így nem tétlenkedhetünk, ám ez kellemes teher. Fantasztikus kézilabdatavasz vár ránk, minden eseményre sok szeretettel várjuk majd a szurkolókat!”
„Nagyon örülök, hogy Magyarországon játszhatunk a párizsi olimpiáért! – mondta Chema Rodríguez, a közelmúltbeli Európa-bajnokságon ötödik helyen végző magyar férfiválogatott szövetségi kapitánya. – Óriási szakmai kihívás lesz a négynapos torna három meccsel, sorrendben Tunézia, Norvégia és Portugália ellen, az Európa-bajnokság vége óta természetesen már a márciusi mérkőzések állnak a középpontban. Szeretnénk a szurkolóknak újra örömöt szerezni, az elmúlt hetekben is éreztük, mennyit jelent számukra egy-egy győzelem. Négy csapat küzd majd Párizsért a csoportunkban, nehéz az esélyekről beszélni, de küzdeni fogunk az utolsó pillanatig!”
Az már korábban eldőlt, hogy női válogatottunk Debrecenben küzd majd meg sorrendben Kamerunnal, Svédországgal és Japánnal.
A FÉRFI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ HELYSZÍNEI
1. csoport (Granollers, Spanyolország): Spanyolország, Szlovénia, Bahrein, Brazília
2. csoport (Hannover, Németország): Németország, Horvátország, Algéria, Ausztria
3. csoport (Tatabánya, Magyarország): Norvégia, MAGYARORSZÁG, Portugália, Tunézia
FÉRFI OLIMPIAI SELEJTEZŐ
3. CSOPORT, TATABÁNYA
Március 14., csütörtök
Norvégia–Portugália
Magyarország–Tunézia
Március 15., péntek vagy március 16., szombat
Portugália–Tunézia
Norvégia–Magyarország
Március 17., vasárnap
Tunézia–Norvégia
Magyarország–Portugália
Az olimpia biztos résztvevői: Franciaország (rendező, Európa-bajnok), Dánia (világbajnok), Japán (az ázsiai olimpiai selejtező győztese), Egyiptom (Afrika-bajnok), Argentína (Pán-Amerikai Játékok győztese), Svédország (Eb-3., az Európa-bajnok jogán)
NŐI OLIMPIAI SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, DEBRECEN
Április 11., csütörtök
Svédország–Japán
Magyarország–Kamerun
Április 12., péntek vagy április 13., szombat
Japán–Kamerun
Svédország–Magyarország
Április 14., vasárnap
Kamerun–Svédország
Magyarország–Japán