Hozta a kötelezőt a Veszprém a Csurgó ellen a férfi kézi NB I-ben

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.10.13. 18:32
Hugo Descat-ék hazai pályán hozták a kötelezőt a Csurgó ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A címvédő Veszprém HC hazai pályán esélyeshez méltó, 31–23-as győzelmet aratott a Csurgói KK ellen a férfi kézilabda NB I 5. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A mérkőzés első gólját ugyan a Csurgó szerezte, de a vendégek csak 8–8-ig tudták tartani a lépést a bakonyiakkal, akik az első félidő végén egy 8–2-es sorozattal már lezárták a lényegi kérdéseket. Bár a fordulás után a Veszprém támadójátéka is akadozott, a Csurgó nem tudott érdemben zárkózni, így Xavi Pascual csapata a papírformát érvényesítve nyert 31–23-ra, megőrizve százszázalékos mérlegét.

FÉRFI KÉZILABDA
NB I, 5. FORDULÓ
Veszprém HC–Csurgói KK 31–23 (16–10)
Veszprém, 970 néző. V: Bíró, Kiss O.
VESZPRÉM: Jensen – Vajlupau 1, Sandell 1, PESMALBEK 4, Ligetvári, el-Dera 2, Descat 5 (5).
Csere: CASADO 4, Végh B., Koszorotov 2, Remili 3, Hoffmann B. 3, Fabregas 2, CINDRIC 4, Grahovac.
Edző: Xavier Pascual
CSURGÓ: Holló – TUFEGDZSICS 4 (1), BRAJOVICS 7, Zagar 4, Szeitl E., Herceg 1, Majstorovic 1.
Csere: Füstös, Széll (kapusok), Gábor M. 3, Papp T. 3, Vasvári, Bazsó, Mazurek, Fekete G.
Edző: Vladan Matics
 Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 13. p.: 6–6. 24. p.: 12–8. 30. p.: 16–10. 36. p.: 19–11. 42. p.: 20–14. 49. p.: 25–19. 54. p.: 27–21. 57. p.: 29–22.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/1
Xavier Pascual: – Kicsit csalódott vagyok, mindenkinek meg kell értenie, hogy egy ilyen mérkőzésen is hatvan percig kell küzdeni, nem csak a Bajnokok Ligájában. Uraltuk a mérkőzést, az első félidőben meg is lepődtem, milyen jól játszott a Csurgó, a második játékrészben jobban teljesítettünk, de a hozzáálláson változtatnunk kell.
Vladan Matics: – Megérdemelten nyert a Veszprém, ehhez képest furcsa lehet, hogy dicsérem a csapatomat, mert nem játszottunk hibátlanul, de voltak jó periódusaink. Új edzőként ezt a mentalitást, ezt a lendületet szeretném továbbvinni, szeretnénk fejlődni, továbbra is jól játszani, és fontos meccseket nyerni.