Halm Rolland (balra) fôszerepet kapott a norvég rivális ellen (Fotó: Danis Barna)
(29–15, 22–10, 27–9, 24–23)
Székesfehérvár, 1500 néző. V: Schmidt (német), Paulik (cseh)
ALBACOMP: Theisz (3), MOSELEY (13/9), HART (18/3), GÓBI (13), LAPOV (11). Cs: HALM (20/9), BENCZE Z. (13), Matus (5/3), Mihalics (4), Nunez (2). Edző: Sterbenz László
ULRIKEN: Elsafadi (11), Sivertsen (7/3), WHITE (10/6), Komatina (–), Rolsma (5/3). Cs: KARLSEN (18/6), Nyborg (2), Berge (2), Schunemann (2), Reyes (–). Edző: Ty Evans
Az eredmény alakulása. 6. p.: 21–7. 15. p.: 37–16. 18. p.: 37–25. 25. p.: 69–31. 28. p.: 78–34. 34. p.: 86–46
Kipontozódott: Komatina (38. p.), Rolsma (38. p.)

Az Ulriken, bár norvég csapat, de egyértelmű, hogy főleg az idegenlégiósainak köszönheti, hogy a gyenge első kör után a folytatás már jobban sikerült, mivel meglepetésre legutóbb győzött a Lucenec ellen. Úgy tűnt tehát, hogy a két amerikaival megerősített északiak esetleg meglepetést okoznak Fehérvárott. Az Albacomp számára fontos volt a találkozó, hiszen egy újabb győzelemmel bebiztosíthatta a továbbjutást, ezért érthetően komolyan vették a találkozót a magyarok. Nagy érdeklődés kísérte a mérkőzést, amelyen az első perctől az Albacomp fölénye mutatkozott meg. Moseley kezdte meg a pontgyártást, majd Sivertsen szépített, ám jött Theisz, és büntetőből válaszolt. Nem volt elégedett csapatával az amerikai edző, időt kért és cserélt, de igyekezetét nem koronázta siker. Lapov hintett gyorsan két duplát, és máris 12–4 volt az eredmény. Rolsma ekkor még egy triplával megmutatta, hogy pontosan tud dobni, de aztán felpörgött a fehérváriak játéka, és gyorsan két számjegyű lett az Albacomp előnye.
Az Ulriken már a 4. perc végén összeszedte ötödik személyijét, ez is jelezte, a norvégok nem voltak képesek megfogni a pontgyűjtésben a házigazdákat.
A második negyedben a jelentős előny birtokában Sterbenz edző nyilván a szombati ZTE elleni rangadóra is gondolva több cserejátékosát, Halmot, Benczét és Matust is pályára küldte. De a magyar csapat lendülete nem tört meg, s tovább növelte előnyét. Ekkor a norvégok büntetőkből és akcióból sorozatban kilenc pontot gyűjtöttek. Jókor jött a figyelmeztetés, mert ezt követően Harték sorozata következett, 14 pontot gyűjtöttek, míg a vendégek egyet sem. Így újra megnyugtató volt az előny. Az első húsz perc statisztikáját böngészve feltűnő volt, hogy mezőnyből az Albacomp 58, míg a vendégcsapat 30 százalékkal dobott. Ez a különbség jellemezte a két együttes játékát a második félidőben is, Góbi és Hart vezérletével tovább robogott a fehérvári expressz. A győzelem egyszersmind azt is jelenti, hogy a jövő heti záró forduló eredményeitől függetlenül továbbjutott a csoportból az Albacomp.

Mestermérleg
Sterbenz László: – Nagyon szimpatikus ellenfél volt a norvég csapat, amely mindent megpróbált, hogy szoros eredményt érjen el. Jó játékkal azonban sikerült fölényes győzelmet aratnunk. Örülök a győzelemnek és a továbbjutásnak.
Ty Evans: – Tudtuk jól, hogy kemény mérkőzésre számíthatunk Fehérvárott. Az Albacomp nagyon jó, proficsapat. Hiába próbálkoztunk bármivel, nem sikerült szorosabb eredményt elérni, csak az utolsó tíz perc játékával és eredményével lehetek elégedett.