Lelépte a Sopron a városmajoriakat, Szolnokon győzött a Pécs

2008.04.16. 20:39
Teljes fordulót bonyolítottak le a női kosárlabda-bajnokság 24. körében, és az éllovasok könnyed győzelmeket arattak: a BSE nem tudta megnehezíteni a soproniak dolgát, de a Rátgéber-csapat vendégjátéka már komolyabb csatát hozott – legalábbis a meccs elején.
Sem Gorbunovával, sem a Soporonnal nem tudtak mit kezdeni a városmajoriak: a BSE hatalmas verést kapott a hűség városában
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

A pécsiek ugyanis az első negyed végén még vesztésre álltak a Szolnok ellen: a házigazdák Kozdron és Djelmis vezérletével már 19–13-ra is elmentek, de a MiZo időben üldözőbe vette őket.

A vendégek 35–35-nél egalizáltak, és ezután már nem is adták ki a kezükből az irányítást: szünetre hatpontos előnnyel vonultak.

A tripla-duplát – 17 pont, 10 lepattanó és 14 gólpassz – gyártó Iványit és Vajdát tartani képtelen szolnokiak nem is tudtak közelebb kerülni a Rátgéber-lányokhoz: a harmadik negyed végére kis híján húszpontosra növelte előnyét a Pécs, és végül könnyedén nyerte a találkozót.

Sopronban a BSE még ennyi ellenállásra sem volt képes, miután a városmajoriak nem tudtak magukhoz térni pocsék kezdésükből.

A hazaiak már az első negyedben tizenhét pontos fórt szedtek össze, és megsemmisítő vereséget mértek a fővárosiakra a kitűnő százalékkal dobó Gorbunova vezetésével. Az egyetlen pozitívum a BSE számára, hogy legalább az ötven pontos verést sikeresen elkerülték…

A fenti két összecsapással szemben kiélezett küzdelmet hozott a Zala Volán és a Szeged találkozója. A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt, majd a Szeged el tudott egy kicsit lépni, de 49–54 után az egerszegiek egy 12–0-s rohamnak köszönhetően átvették a kezdeményezést.

A rendkívül ideges utolsó percekben mindkét csapat rengeteget hibázott, de végül a mezőny legeredményesebbje, Lidija Milkova csak a helyére küldött egy büntetőt, és ezzel a házigazdák behúzták a győzelmet – rosszul sikerült tehát a Szeged főpróbája a vasárnapi, Sopron elleni rangadó előtt.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA NB I

24. FORDULÓ
SZOLNOKI NKK–MiZo PÉCS 2010 64–87 (24–23, 17–24, 12–24, 11–16)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 300 néző. V. Cziffra Cs., Hegedűs
SZOLNOK: Sonyák, Djelmis 4, Kozdron 14/9, HEGEDŰS 13, Keller 7. Cs.: BOSKOVICS 12/9, Vescan 6, Fürtös 6/6, Szavercsenko 2, Kmézics D., Adamecz, Zele. Edző: Kmézics Zorán
PÉCS: IVÁNYI 17/6, Fegyverneki 5/3, SOMOGYI 13/3, E. Podrug 6, GRAZIANE 17/3. Cs.: VAJDA 20/3, Richter 9/6, Mészáros K., Kováts, Kopácsi. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9-.7. 8. p.: 19-18. 14. p.: 34–31. 18. p.: 38–40. 24. p.: 46–58. 28. p.: 50–66. 34. p.: 56–83. 38. p.: 60–85
Kmézics Zorán: – Az első félidőben jól játszottunk, ám szünet után nem tudtunk válaszolni a Pécs agresszív védekezésére.
Rátgéber László: – A mérkőzés kezdetén furcsa volt 5–5 ellen játszani, mert az az edzéseken nem vagyunk ennyien. Az, hogy küzdeni tudásunkkal tudtunk nyerni az felemelő, de egyben szomorú is.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–SAVARIA BC-SZOMBATHELY 85–34 (24–10, 21–9, 21–6, 19–9)
Szekszárd, 200 néző. V: dr. Páli, Vétek
SZEKSZÁRD: Bukovszki 12, Bálint R. 3, Tamás R. 10, MAKSZIMOVICS 27, VARDA 14. Cs: Tamis, Hajdu 3/3, BOZÓKI 12/3, Demeter 4, Pető, Asztalos. Edző: Ujhelyi Gábor
SZOMBATHELY: Szabadfi 2, Szabó V. 2, Ányos, Takács D. 8, Gadnai 6. Cs: Tóth M. 7, Hollósi, Sándor 2, Szalai, Földi 7/3. Edző: Simon Zsolt
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–8. 15. p.: 42–14. 25. p.: 59–22. 35. p.: 75–30
Ujhelyi Gábor: – Meglátszott teljesítményünkön a bajnoki szünet. Nem egy összeszokott társaság képét mutattuk, csak a fizikai fölényünket tudtuk kihasználni.
Simon Zsolt: – Az elmúlt mérkőzések tapasztalatai alapján úgy néz ki, ennyire képesek a játékosok.

VASAS CSATA–KANIZSAI VADMACSKÁK 61–39 (18–8, 5–12, 17–10, 21–9)
Pasaréti út, 100 néző. V: Frányó, Jakab
VASAS: Szondy 2, Czank 6, FRITZ 10, FEJES 14/3, KONCZ 21/6. Cs: Laklóth 6/3, Mansaré 2, Varnavszkaja, Izsák. Edző: Tursics Sándor
KANIZSA: PURICS 11, Tálosi, Horváth B. 8, Fitos 3, PODRUG I. 17. Cs: Fekete Cs., Őri Gy., Bencze. Edző: Farkas József
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 5.p.: 7–6. 12. p.: 21–8. 14. p.: 23–13. 25.p.: 36–22. 30. p.: 38–30. 34. p.: 47–30. 39. p.: 57–39.
Mestermérleg
Tursics Sándor: – A kötelező győzelem kategóriája volt ez a meccs, nagyon sok hibával, de a végjátékban nagyon jó teljesítménnyel sikerült nyerni.
Farkas József: – Sok sérültünk és betegünk volt, így reális az eredmény. A második negyed biztató a jövőre nézve, ezt a munkát szeretnénk folytatni.

MKB-EUROLEASING SOPRON–BSE-ESMA 101–58 (27–10, 26–20, 28–19, 20–9)
Sopron, 500 néző. V: Ádám, Tóth K.
SOPRON: Németh 10, HONTI 13, GORBUNOVA 18/3, Károlyi 2, BRANZOVA 13/3. Cs: HORTI 13, Semsei 7, Horváth Zs. 2, Sliskovic 8, EÖRDÖGH 11, Kocsis 4. Edző: Székely Norbert
BSE: FŰRÉSZ 14/6, Castillo 4, Vida 4, Imbergerová 9/6, Aties 9. Cs: VINCZE 10, Kiss G. 4, Zsovár 4, Horváth E. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 11–3. 7. p.: 21–8. 13. p.: 29–18. 17. p.: 42–23. 23. p.: 62–35. 26. p.: 66–44. 38. p.: 95–53
Székely Norbert: – Elégedettek lehetünk a látottakkal. Próbáltam mindenkinek bőven játéklehetőséget adni, s a játékosok többsége élt is ezzel, ráadásul időnként kifejezetten jól játszott a csapat.
Farkas Sándor: – Ez nem a mi napunk volt, a mérkőzés gyakorlatilag már a harmadik percben eldőlt. Gratulálok a Sopronnak!

ZALA VOLÁN ZTE–SZEVIÉP-SZEGED 68–65 (15–13, 21–21, 23–20, 9–11)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: Forrai, Márton
ZALA VOLÁN ZTE: PUNGOR 8/6, CREAMER 10, Szélesy 4, HORVÁTH ZSÓFIA 4, MIRKOVA 25/3. Cs: Túróczi 8, Ambrus 3/3, Hersics 3/3, Agalareva 3/3. Edző: Bencze Tamás
SZEVIÉP-SZEGED: Török 7/3, VRANTSOVA 12/6, Szlimák 8, Tomova 7, Borzermeva 8. Cs: RUSSAI 17/9, Kovács 6, Laczi. Edző: Domonkos Mihály
Az eredmény alakulása. 5. p.: 7–8. 15. p.: 24–24. 24. p.: 40–47. 33. p.: 63–57. 39. p.: 67–63
Kipontozódott: Kovács (33. p.)
Bencze Tamás: – Nagyon örülök, mert elértük azt, amit titkon reméltünk. Mindent megteszünk, hogy megőrizzük a rájátszásban negyedik helyet – és még Pesten is nyernünk kell a BEAC ellen. Fantasztikusak voltak a csajok.
Domonkos Mihály: – Érdekes mérkőzés volt, mindent megpróbáltunk, sajnos megéreztük Fürész Emőke hiányát.

CEGLÉDI EKK–BEAC-ÚJBUDA 72–82 (15–21, 15–27, 17–11, 25–23)
Cegléd, 400 néző. V: Téczely, Gelencsér Gy.
CEGLÉD: CORONADO 20/15, Halmi 2, Ruttner Zs. 12/9, Serbán 6, WILLIAMS 29. Cs: Ruttner R., Gál 3/3, Vincze A., Baksa. Edző: Földi Sándor
BEAC: SZÁSZ 21/9, PUSZTAI 11, Süle 14/3, Halmai 9, Bagi 8. Cs: KÁRÁSZ 16, Kővári 3/3. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–9. 8. p.: 11–17. 13. p.: 21–25. 15.p.: 23–31. 18. p.: 26–46. 26. p.: 47–56. 32. p.: 52–61. 37. p.: 61–72
Kipontozódott: Serbán (35. p.), Ruttner R. (39. p.)
Földi Sándor: – Néhány játékos hozzáállása tragédia volt, a húszpontos hátrányt nem tudtuk behozni. Furcsa ítéletek is születtek.
Balogh Judit: – Kár, hogy lassan vége a bajnokságnak, mert kezdünk belejönni.