A meccs végét nem bírta a Pécs Krakkóban

2010.11.03. 20:45
Iványiéknak nem sikerült a bravúr Krakkóban (Fotó: Mirkó István, archív)
A női Euroliga A-csoportjában a 2. fordulóban a Pécs gyengén kezdett Krakkóban, de a második negyedben fordítani tudott, és sokáig úgy tűnt, a meccset is megnyerheti. A hajrát azonban nem bírta, és végül nagy izgalmak közepette 70–68-ra kikapott.

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjában, Krakkóban a Mondeville ellen vereséggel kezdő Wisla a múlt héten a lett Rigát legyőző Pécset fogadta. A lengyel csapat a legutóbbi szezonban bejutott a final fourba, és két idény alatt hét meccsből hatszor is megverte a baranyaiakat, de erre az évadra meggyengültek a krakkóiak, így a meccs előtt nem tűnt elképzelhetetlennek egy idegenbeli pécsi siker.

Ennek ellenére nem kezdtek jól a vendégek, négy perc elteltével 13–2-re vezetett a Wisla. Szerencsére nem maradt válasz nélkül a jó lengyel kezdés, Iványi Dalma és Nagy-Bujdosó Nóra is kintről talált be, így 14–9-re felzárkózott.

A folytatásban egy időre 5-6 pontos különbség állandósult a két csapat között, de a második negyed hajrájában például egy pontra, 33–32-re is feljöttek a pécsiek.

A hazaiaknál Janell Burse járt élen a pontgyártásban, a pécsieknél pedig a már említett Bujdosó mellett az amerikai Alexandria Quigley volt többször eredményes, majd a folytatásban a baranyaiak másik tengerentúli légiósa, Kelsey Griffin is elkapta a fonalat. A második játékrész hajrájára összeállt a magyar bajnok védekezése is, aminek köszönhetően előbb fordítottak a vendégek, majd öt ponttal, 42–37-re meg is léptek.

A sérülések miatt továbbra is centergondokkal küzdő Pécs az ötös poszton most is (akár az első Euroliga-meccsen) csak a 19 éves Szara Krnjicsre számíthatott, és ez a harmadik negyedben különösen meglátszott a csapat játékán.

A palánk alatti gyengébb pécsi játékot egy ideig sikerült ellensúlyozni Iványi Dalma távoli, illetve középtávoli dobásaival, továbbá Bujdosó és Quigley kosaraival.

A mérkőzés hajrájára azonban elfáradtak a pécsi „kisemberek", a krakkóiak fokozatosan átvették az irányítást, na meg a vezetést is, és 53 másodperccel a meccs vége előtt öt ponttal, 68–63-ra elhúztak. Ez döntőnek bizonyult, bár az utolsó másodpercek még hihetetlen izgalmakat tartogattak.

Az utolsó egy percben előbb Bujdosó dobott egy duplát, majd Iványi egy triplát, de közben a hazaiak értékesítettek egy büntetőt, így hét másodperccel a vége előtt 69–68-ra vezetett a Wisla. A pécsiek egy újabb sikeres lengyel büntető után 70–68-nál az egyenlítésért támadtak, de nem tudtak a gyűrűbe találni, így kétpontos vereséget szenvedtek.

A B-csoportban a Sopron könnyedén győzött a spanyol Rivas ellen.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
WISLA CAN-PACK KRAKÓW (lengyel)–PÉCS 2010 70–68 (22–17, 15–25, 17–13, 16–13)
Kraków, 1500 néző. V: Dolinek (cseh), Makovszki (macedón), Rodriguez (német)
KRAKÓW: JELAVIC 13/6, Phillips 2, Krezel 6, BURSE 17, KOBRYN 15. Csere: Gburczyk-Sikora 2, PAWLAK 13/6, Leciejewska 2
PÉCS: IVÁNYI 16/9, Fegyverneky 2, Quigley 14, GRIFFIN 16, Krnjics 2. Csere: Raksányi 1, NAGY-BUJDOSÓ 11/3, TURÓCZI 4, Sarok 2

Az eredmény alakulása. 2. p.: 7–0. 4. p.: 13–2. 7. p.: 14–9. 9. p.: 22–13. 11. p.: 22–19. 13. p.: 31–23. 16. p.: 33–32. 19. p.: 37–38. 21. p.: 37–44. 27. p.: 44–46. 29. p.: 46–51. 31. p.: 56–55. 35. p.: 60–61. 37. p.: 64–61. 40. p.: 66–63

További eredmények: TTT Riga (lett)–Cras Basket Taranto (olasz) 49–72, Dobri Anjeli Kosice (szlovák)–USO Mondeville (francia) 76–57
Az állás: 1. Taranto 2 mérkőzés/4 pont, 2. Kosice 2/3 (135:131), 3. PÉCS 2/3 (134:130), 4. Mondeville 2/3 (133:141), 5. Kraków 2/3 (135:144), 6. Riga 2/2

José Ignácio Hernández, a Wisla edzője:

– Nagyon jól kezdtük a meccset, aztán ugyanaz történt, mint Mondeville-ben. Leblokkoltunk, és ezt a kiválóan játszó Pécs kihasználta. A második félidőben feljavult a védekezésünk, ezért tudtunk fordítani, valamint azért, mert centerposzton uraltuk a mérkőzést.

Zseljko Djokics, a Pécs edzője:
– Nagyon büszke vagyok a csapatomra. Ez a fiatal csapat percről percre fejlődött a mérkőzésen, és olyan jól játszott, ahogy még én sem reméltem. A végjátékban az utolsó időkérés után olyan feltételeket teremtettek a pályán, amelyek mellett egész egyszerűen nem nyerhettünk.