Férfi kosár: Hangának jól ment, de lépéselőnyben a Barca

2016.06.03. 23:35
A Laboral Kutxa (4.) 27 pontos (84–57) vereséget szenvedett a Barcelona Lassa (1.) vendégeként a spanyol élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjének első felvonásán. A vendégcsapat magyar légiósa, Hanga Ádám a vesztes fél legjobbja volt.

A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a kezdo5.hu.

Hanga kezdőként valamivel több mint 31 percet töltött a pályán. Tizenöt pontot szórt (4/7 dupla, 1/2 tripla, 4/5 büntető), volt 8 pattanója (7 védő, 1 támadó), egy szerzett labdája és 7 kiharcolt faultja. Emellett mindössze 2 eladott labdát és 1 faultot jegyeztek fel nála negatívumként.

Összesen 24 VAL-lal zárt, gyakorlatilag mindenben (pont, pattanó, kiharcolt fault, VAL) messze magasan csapata legjobbja volt, de ezen az estén ez most nagyon kevés volt összességében a Laboraltól.

Folytatás vasárnap, még Barcelonában. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart. A másik ágon a Real Madrid (2.) összesítésben 1–0-ra vezet a Valencia (3.) ellen.