Férfi kosár: Ivkovics az Eb-n sem számít Lóránt Péterre

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.03.27. 22:30
Nem számít Lóránt Péterre a szeptemberi férfi kosárlabda Európa-bajnokságon Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány.

A szakvezető az M1 Sporthétfő című műsorában kifejtette, elsősorban azokra épít, akik kezdettől fogva rendelkezésre álltak és kijuttatták a csapatot az Eb-re.

Az NB I-ben alapszakaszgyőztes Alba Fehérvárt erősítő Lóránt – aki 13.8 pontos átlaggal büszkélkedhet a szezonban – korábban úgy nyilatkozott, nincs jóban a kapitánnyal, aki nem kereste az utóbbi években. Hozzátette, van benne emiatt némi szívfájdalom, mivel 13 éves kora óta válogatott játékos, ezalatt pedig csak egy szövetségi kapitány nem hívta be őt.

Reakciójában Ivkovics közölte: négy éve a válogatott az utolsó kalapban volt a sorsolásnál, néhányan – köztük Lóránt – akkor nem vállalták a szereplést.

„Azóta a meglévőkkel készülünk, tavaly a nyári program előtt nem küldtünk meghívókat, de valaki bejelentkezett, valaki nem. Most már nem beszélünk azokról, akik nincsenek, három nyugodt hónap kell a felkészüléshez, a srácok rászolgáltak a tiszteletre” – jelentette ki Ivkovics, aki hozzátette, szeptemberben új ciklus kezdődik, és ha marad a posztján, akkor újra hív mindenkit, köztük Lórántot is.

A magyarokkal azonos csoportba került, címvédő spanyolokról a kapitány azt mondta, talán Hangát leszámítva ez nem a magyarok szintje, mint ahogy a horvátok se, sőt, Montenegrónak is van NBA-játékosa. Az Eb-felkészülés június 15-én kezdődik, utána öt tornán vesz részt az együttes, remélhetőleg egy addigra honosított irányítóval.

Az NB I vasárnap zárult alapszakaszáról Ivkovics úgy vélekedett, izgalmas meccsek voltak és jönnek, az Alba mellett a Körmend és a Szolnok a favorit, de a Szombathely és a ZTE is okozhat meglepetést.

A magyar férfi válogatott 1999 után léphet pályára ismét Eb-n, mivel a selejtezőben veretlenül megnyerte csoportját. Sztojan Ivkovics csapata a spanyolok mellett a házigazda Romániával, továbbá Csehországgal, Horvátországgal és Montenegróval csap össze a kolozsvári Polyvalent Csarnokban. A 40. Eb augusztus 31-től szeptember 17-ig tart, a csoportküzdelmeknek Kolozsvár mellett Helsinki, Tel-Aviv és Isztambul ad otthont, a kieséses szakaszra utóbbi városban kerül sor.

Legfrissebb hírek

Leolvadt a Maccabi az utolsó negyedben, a Pana bejutott a rájátszásba a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
2025.03.26. 23:09

Tizennégy ponttal is vezetett a Falco, mégsem tudott győzelemmel búcsúzni a férfi kosár BL-től

Kosárlabda
2025.03.26. 21:49

A második negyed döntött az Atomerőmű javára Körmenden a férfi kosár NB I-ben

Kosárlabda
2025.03.26. 20:03

A Monaco legyőzte a Fenerbahcét, simán kikapott a Bayern a Baskoniától az Euroligában

Kosárlabda
2025.03.20. 23:18

A Paris fontos meccset nyert meg a Milan ellen a kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2025.03.18. 22:50

Ötödik meccsét is elbukta a Falco a kosárlabda Bajnokok Ligája középdöntőjében

Kosárlabda
2025.03.18. 20:17

Kiderült, kivel találkoznak a mieink a férfi kosár vb-előselejtezőben

Kosárlabda
2025.03.14. 15:20

Nem tudott visszavágni a Falco a Murciának, elúszott a továbbjutás esélye a férfi kosárlabda BL-ben

Kosárlabda
2025.03.12. 22:25
Ezek is érdekelhetik