A Falco és a Paks is megőrizte hibátlan mérlegét a férfi kosárlabda-bajnokságban

R. P.R. P.
2024.10.09. 20:03
Váradi Benedek 10 ponttal segítette győzelemhez a Falcót (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A férfi kosárlabda NB I 3. fordulójában a vasi rangadón Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91–81-re legyőzte az Egis Körmendet, az Atomerőmű SE 22 pontos különbséggel nyert a PVSK-Veolia ellen. Mindkét csapat továbbra is százszázalékos mérleggel állt a bajnokság élén.

A címvédő Falco a szünetben 13 ponttal vezetett, és bár a meccs második felében a körmendiek voltak a jobbak, a vendégeknek nem sok esélyük volt a hazaiak legyőzésére. A szombathelyieknél Nikola Popovics 16 pontot dobott, de Matt Tiby is eljutott 16 pontig.

Az Atomerőmű nagyobb fölénnyel kerekedett felül a PVSK-n, Kucsora Csaba nem kevesebb mint 30 pontot termelt.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
3. FORDULÓ
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 91–81 (28–19, 25–21, 16–19, 22–22)
Szombathely, 3015 néző. V: Cziffra, Frányó, Major
SZOMBATHELY: VÁRADI 10/3, Pongó Marcell 3, CLARK 11/9, TIBY 16/3, POPOVICS 18. Csere: Keller Á. 9, Diggs 9/9, BOGNÁR 10, Kovács B. 5/3, Sövegjártó, Verasztó. Edző: Milos Konakov
KÖRMEND: WILLIAMS 19/9, KOUNTZ 18/3, Kiss B., Pipiras 9/9, VUCKOVIC 18. Csere: Gáspár, Ferencz 9/6, Doktor 5/3, Schmera 3/3. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 19–10. 12. p.: 36–21. 16. p.: 43–23. 18. p.: 47–38. 20. p.: 53–40. 22. p.: 59–40. 26. p.: 63–49. 30. p.: 69–59. 32. p.: 71–65. 34. p.: 79–67. 37. p.: 86–74. 39. p.: 88–76. Kipontozódott: Diggs (40. p.)
MESTERMÉRLEG:
Milos Konakov: – A támadással nem lehetünk elégedetlenek, hiszen dobtunk 91 pontot, kiosztottunk 22 gólpasszt. Viszont védekezésben voltak puhább időszakaink, ezért is tudott többször visszajönni a meccsbe ellenfelünk, és ugye kaptunk 81 pontot. A zóna ellenszerét is nehezen találtuk, ritmustalan volt a játékunk, nem tudtunk negyven percen keresztül jól, nagy koncentrációval kosarazni – szerencsére amikor kellett, sok energiát kaptunk a szurkolóinktól.
Forray Gábor: – Többször is nagy hátrányból jöttünk vissza, ez mutatja a karakterünket. Köszönet mindkét szurkolótábornak, remek volt a hangulat. A két csapat más célokért küzd, de úgy érzem, hogy okoztunk kellemetlen pillanatokat a házigazdának. Ebből a meccsből sokat lehet tanulni, és a tapasztalatokat majd akkor kell hasznosítani, ha a mi súlycsoportunkba tartozó ellenfelekkel játszunk.

PVSK-Veolia–Atomerőmű SE 81–103 (12–25, 18–27, 25–29, 26–22)
Pécs, 1300 néző. V: Benczur, Nyilas, Horváth Cs.
PÉCS: Micsovics 6/3, Merkl, ARCHIBALD 24/6, DZSELETOVICS 20/12, PAYTON 13. Csere: Mokánszki 4, Frank 4, Plézer, Németh A. 5/3, Antóni 2, Radó 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics
PAKS: CHANDLER 23/6, Lockett 10, BENKE 20/18, Eilingsfeld 7/3, LAKE 16. Csere: JOSEPH 12/6, RÉVÉSZ Á. 10/3, Halmai 5, Dorogi, Kékesi, Kucsora. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–4. 9. p.: 10–22. 12. p.: 17–27. 16. p.: 24–38. 22. p.: 30–59. 29. p.: 53–80. 33. p.: 66–87. 37. p.: 73–98. Kipontozódott: Frank (34. p.)
Szrecsko Szekulovics: – Beigazolódott a papírforma. Mi természetesen hazai közönség előtt szerettünk volna jobb játékot nyújtani. Úgy gondolom, ellenfelünk ott lesz a legjobb négy között a bajnokság végén.
Kosztasz Flevarakisz: – Egy új csapatnak nagyon fontos, hogy sorozatban tudjon nyerni mérkőzéseket az elején. Nekünk ez sikerült. A második tíz percre sok dolog eldőlt. A nagyszünetet követően már nem lehettem mindennel elégedett, akadtak hibáink, de többen is lehetőséghez jutottak.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–SZTE-Szedeák 70–74 (22–18, 17–18, 16–18, 15–20)
Kecskemét, 400 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Nepp
KECSKEMÉT: Sinik 8/3, Wittmann 4, RAKICSEVICS 20/9, Lee 13/3, Karahodzsics 12. Csere: IVKOVICS M. 11/3, Schöll 2, Körmendi, Tóth Barna. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
SZEGED: LANGLEY 17/3, HEATH 19/12, Cseh 10, Davis 4, Herndon 6. Csere: Balogh Sz. 4, Polányi, Anda, Zsíros 8/6, Mayer, Cohill 6. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9‒4. 6. p.: 9‒13. 9. p.: 21‒16. 13. p.: 25‒23. 15. p.: 30‒27. 18. p.: 32‒34. 20. p.: 39‒36. 22. p.: 40‒45. 25. p.: 46‒50. 28. p.: 53‒50. 32. p.: 57‒59. 36. p.: 63‒61. 39. p.: 68‒66. Kipontozódott: Davis (40. p.)
Ivkovics Sztojan: ‒ Játék alapján ez a meccs nekünk állt, de ha egy csapat ilyen rosszul dobja a triplákat és a büntetőket, akkor az ellenfél felül tud kerekedni. Az előző évadban szintén volt egy hosszabb sorozatunk, amikor ezekkel a problémákkal küzdöttünk. A meccsen megmutatkozott, hogy van kvalitásunk, viszont nem lesz könnyű elérni a céljainkat a bajnokságban.
Simándi Árpád: ‒ Nagyon nehéz mérkőzés volt. Büszke vagyok a fiúkra, hogy a végjátékban is kemények voltak és csapatként játszottak. Egylabdás mérkőzést tudtunk megnyerni. Nagyon boldog vagyok, hogy megvan az első győzelem. Remélem, ez segít, hogy még jobban összekovácsolódjunk és még jobbak legyünk.

Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC 108–85 (29–17, 23–18, 24–17, 32–33)
Zalaegerszeg, 1150 néző. V: Györfy, Minár, Jankovics
ZTE: Takács Martin 6, W. Garrett 7, Keller I. 6, BIGELOW 23/6, Tóth Á. 7. Csere: LEDAY 12, BROWN 31/18, Takács Milán 6, Sitku M. 8/3, Szalay 2, Csizmadia, Csátaljay. Edző: Matthias Zollner
SOPRON: FOFANA 16/6, Edwards 8/6, Takács K. 9/3, MUCIUS 23/3, Molnár M. 9. Csere: Kucsera, Fazekas Cs. 3/3, B. Garrett 14, Csendes 3/3, Meszlényi. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–5. 8. p.: 22–17. 13. p.: 32–21. 17. p.: 40–25. 24. p.: 61–39. 27. p.: 68–47. 33. p.: 82–61. 37. p.: 90–78
Matthias Zollner: – Annyit mondtam a játékosoknak a meccs után, hogy büszkék lehetnek magukra, tulajdonképpen a szokásos felkészülést csináltuk, de az utolsó két nap változtattunk, kicsivel pörgősebbre vettük az iramot. Az alaphelyzet továbbra is változatlan, ha a védekezésünk jó, akkor tudunk olyan eredményeket elérni, amilyeneket szeretnék. Ezúttal jó volt.
Gasper Potocnik: – A ZTE nagyon jól teljesített, lendületesen, remekül kosarazott. Ellentétben velünk, akik energiatakarékosan játszottunk, ami nem azért van, mert nem edzettünk és nem készültünk – nem akarok panaszkodni, de jó néhány sérültünk van és nem vagyunk még a csúcson. Ezért felelősséget vállalok, elnézést kérünk a szurkolóktól és a következő hetekben már szeretnénk az igazi arcunkat mutatni.