Haladás - A szombathelyiek meghódították Bázelt is

A. T. P.A. T. P.
2003.05.12. 20:59
A hét végén Bázelben járt a Haladás 15 esztendős fiataljaiból álló együttese. A svájci csapat szervezte a Nike Premier-kupa európai döntőjét, amelyre a magyar fináléból a vasiak kvalifikálták magukat. Utóbb kiderült: nem véletlenül. Igaz ugyan, a verseny előtti regisztrációnál még nem sok jóra számíthattunk (feltűnt, hogy a Haladás játékosai voltak a legkisebb termetűek a 20 gárdát felvonultató seregszemlén), a meccseken ellenfeleik fölé nőttek. Pedig a Nike sportszergyártó cég amúgy remekül megszervezett rendezvényén nagy volt a terhelés, hiszen szombaton négy, egyenként kétszer 20 perces öszszecsapás várt a fiatalokra, és vasárnapra is maradt három találkozó. A Haladás a csoportküzdelmeken legyőzte a norvég Valerengát (2–1), a lett Skonto Rigát (1–0) és a holland Sparta Rotterdamot (3–0), s bár a cseh Slavia Praha 1–0-ra verte a szombathelyieket, a magyarok a nyolc közé jutottak. A negyeddöntőben a házigazda FC Basel ellen gól nélküli mérkőzést követően tizenegyesekkel (4–3) jutottak tovább a magyarok, így kézzelfogható közelségbe került számukra a világdöntő, amit a Nike júliusban az amerikai Oregon államban rendez. Ide az első két helyezett jutott ki, ám ha Kína az atípusos járvány miatt nem utazhat, a bronzérmes is az "utazó keret” tagja lehet. Nos, az elődöntőben az FC Porto volt az ellenfél, és bár hét perccel a vége előtt még 2–1 volt a Haladás javára, a portugálok megfordították az állást. A koreográfia ugyanez volt a bronzmeccsen is, annyi különbséggel, hogy itt a svájci Servette volt az ellenfél.A nagy utazásról tehát lemaradtak a szombathelyiek, panaszra azonban nem lehet okuk: ha átadták volna a legszebben futballozó csapat díját, azt minden bizonynyal a zöld-fehérek nyerik, miként a gólkirály is magyar lett volna: hat találatával Kozmor Ákos szerezte a legtöbb gólt.