Újabb kemény borsodi dió: a Barcika után a DVTK a Kispest vendége

2008.03.28. 15:38
Kedden hatalmas küzdelemben tudta csak felülmúlni Supka Attila csapata a Magyar Kupában a Kazincbarcikát, könnyű mérkőzésre pénteken, az NB I-ben sem számíthatnak: bár sérülések és eltiltások miatt megtizedelt Diósgyőr látogat a Bozsik-stadionba, nem lesz egyszerű begyűjteni a három pontot.
Genito (balra) arcán ma is látszódhat az erőfeszítés: az őszi 2-2 után ismét kemény meccs várható a Honvéd-Diósgyőrön
Fotó: Mirkó István (archív)

A vendégcsapat edzőjének, Vágó Attilának a fejfájásra leginkább védelme ad okot: Hegedűs Gyula három sárga lap, Sebők Vilmos kiállítás miatt hiányzik, így a bekksor közepén az Elek-Kállai kettős kezdhet majd a kispestiek ellen.

Ha ez nem lenne elég, még három sérültje is van a borsodiaknak, így edzőjük joggal vehette le a terhet a csapattagok válláról: Vágó mester szerint felszabadultan játszhatnak a Honvéd ellen, és ez két fordulóval ezelőtt a Hidegkuti-stadionban már eredményt hozott – az MTK otthonából Honma a hosszabbításban szerzett találatával csent pontot a Diósgyőr.

A hazai piros-feketéknek elsősorban a középpálya összeállítása okoz gondokat: az irányító Bárányos, és a védekező középpályás Benjamin egyaránt sárga lapok miatti eltiltását tölti. A hadra nem foghatók listáját az izomsérüléssel küszködő két Vincze, és a hosszabb ideje harcképtelen Palásthy bővítik.

Supka Attila szerint a keddi, Kazincbarcika elleni MK-negyeddöntőből erőt meríthet a Honvéd: a fővárosiak ugyan rendkívül görcsösen játszottak, de az utolsó negyedórában megfordították a mérkőzést 1-2-ről 4-2-re. A barcikaiak ellen két gólt is szerző Abass ezúttal nem került be a kezdőbe – Zsolnai foglalja el a helyét –, a szintén duplázó Herczegfalvi viszont ott lesz.

Esetleges győzelmével a jelenleg negyedik Honvéd egy napra felléphetne a tabella második pozíciójába, egy ponttal a listavezető MTK mögé. A riválisok közül a fővárosi kék-fehéreknek van viszonylag könnyebb dolguk, hiszen „csak” a Siófokot kellene hazai pályán legyőzniük, míg a Győr a Zalaegerszeget fogadja, a Loki Kaposvárra látogat, az Újpest pedig a Vasas ellen, idegenben játszik tévés meccset.