A Honvéd elvitt egy pontot a büntetőt hibázó MTK otthonából

2008.08.03. 22:04
A Soproni Liga második fordulójának vasárnap esti mérkőzésén az MTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Honvéd ellen. Hercegfalvi Zoltán vezető gólja után Pál András egyenlített ki (előtte a hazaiak tizenegyest hibáztak) még az első félidőben. A második játékrészben nem esett gól, így továbbra is nyeretlen a bajnokságban a két csapat.
Hiába rázta le többször ellenfelét Pátkai (jobbra), a legfontosabb pillanatban hibázott
Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd

Kisebb helyzeteket hozott az első tíz perc, majd az első igazán veszélyes helyzetet Bori megmozdulása eredményezte. Az MTK támadója a bal oldalról húzott befelé, majd 18 méterről lőtt, és az egyik vendég lábon megpattanó labda épphogy csak elkerülte a bal sarkot.

A 22. percben megszerezte a bajnokságban az első gólját a Honvéd. Hercegfalvi Zoltán kapott hosszú indítást Maróti Bélától, amit két védő között átvett, majd 16 méterről estében a jobb alsóba lőtt. 0–1

A gól kicsit megfogta az MTK-t, de aztán magukra találtak a kék-fehérek. Közülük is Pál András tett a legtöbbet az egyenlítésért (meg George Gebro…). Az MTK jobbszélsője a 30. percben becsapta a libériai légióst, aki a tizenhatoson belül lerántotta őt. A jogos büntetőt azonban Pátkai Máté a bal felső sarok fölé lőtte.

Négy perc múlva egy újabb Gebro-hiba már nem maradt büntetlenül. A balhátvéd ahelyett, hogy megjátszott volna egy elé pattanó labdát, elfutott, így a labdára lecsapó Pál került helyzetbe, aki egy finom csellel átjátszotta Filót, majd a rövid alsóba lőtt. 1–1

A szünet előtt újra megszerezhette volna a vezetést a Honvéd, de Micso Szmiljanics közeli fejesét Végh ki tudta ütni.

A félidőben érzékeny veszteség érte a vendégeket, mert kapusukat, Rabóczki Balázst le kellett cserélni.

A helyére beálló Tóth Iván hamar bizonyította, hogy nem ma kezdte a szakmát, Bori Gábor 20 méteres bombáját ütötte szögletre.

A második játékrészben a hazaiak támadtak többet, de fölényük meddőnek bizonyult, mivel a Honvéd játékosai jól zárták le a kapujuk felé vezető utat.

A 68. percben aztán egy egyéni villanás majdnem gólt hozott: Zsidai indította Urbánt, aki sarokkal maga elé tette a labdát, de 12 méteres, jobb lábas, lapos lövése nem sokkal a bal kapufa mellé ment.

Ennél is közelebb járt a vezetés megszerzéséhez a Honvéd a 80. percben, amikor Diego adott be a bal oldalról a tizenhatoson belül helyezkedő Dobos Attilához, aki sarokkal az érkező Ivancsics Gellért elé tette a labdát, de ő 17 méterről, középről a lécet találta el.

A végén nagyon nyomott az MTK, de a Honvéd kontrái legalább ennyi veszélyt jelentettek.

Nem születetett viszont több gól, elvitt egy pontot a Honvéd a Hungária körútról.

Garami József Pölöskei Gábor

Gólszerző: Pál A. (34.), ill. Hercegfalvi (22.)
Csere: Kecskés helyett Melczer (a szünetben), Hrepka h. Urbán (55.), Bori h. Nagy G. (84.), ill. Rabóczki h. Tóth I. (a szünetben), Abass h. Diego (61.), Maróti h. Horváth L. (75.)
Sárga lap: Pintér (62.), ill. Gebro (45.), Genito (89.)

1. Vasas 2 2 5–2 +3 6
2. REAC 2 1 1 4–2 +2 4
3. Diósgyőri VTK 2 1 1 2–1 +1 4
4. Kaposvár 2 1 1 3–2 +1 3
5. DVSC-TEVA 1 1 2–1 +1 3
6. Szombathelyi Haladás 2 1 1 2–2 0 3
6. ZTE 2 1 1 2–2 0 3