Légiósai góljaival megérdemelten verte meg a Diósgyőr hazai pályán a ZTE-t

2008.09.13. 22:02
A Soproni Liga hetedik fordulójában a Diósgyőr hazai pályán 2–1-re verte meg a ZTE csapatát. Az első félidőben Kamber szerzett előnyt a hazaiaknak, de a Zalaegerszeg még a szünet előtt egyenlített Miljatovic góljával. A második félidőben a nagy erőket mozgósító Diósgyőr a japán Honma révén másodszor is beköszönt, és ezzel megnyerte mérkőzést.
A ZTE védelme elaludt Kamber (14) góljánál

Az óvatos kezdés után a Diósgyőr kapott hamarabb lábra, amit Djordje Kamber két veszélyes fejese jelzett.

A hazaiak légiósa a 9. percben még centiméterekkel a bal alsó sarok mellé csúsztatott Szrdjan Sztanics beívelése után, de a 12. percben már nem hibázott. Florin Pelecaci emelt a kapu elé a jobb oldalról egy szabadrúgást, Sztanics megcsúsztatta a labdát, amit Kamber 7 méterről bólintott a kapu bal oldalába. 1–0.

Ezt követően a zalaegerszegiek kerültek enyhe mezőnyfölénybe, miközben az egyenlítéssel próbálkoztak. Erőfeszítéseiket a 31. percben koronázta siker, amikor Petneházi Márk előreívelt szabadrúgását az elalvó hazai védők között a szlovén Matej Miljatovic 6 méterről csúsztatta a kapu jobb oldalába. 1–1.

Az első félidőben több gól nem esett, így igazságosnak mondható állással vonultak a szünetre a csapatok.

A második félidőben először Máté Péter előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de 4 méteres gyenge lövését Köteles László biztosan védte.

A 64. percben újra megszerezte a vezetést a hazai csapat. Sztanics indításával Kazuo Honma lépett ki a balösszekötő helyén, és 10 méterről, Kocsárdit megelőzve laposan a bal alsó sarokba lőtt. 2–1.

A másodszor is hátrányba kerülő ZTE rákapcsolt, de Köteles bizonyította, hogy nem véletlen veszik számításba a válogatott kereténél is. Előbb Tóth Zoltán közeli lövését védte bravúrral, majd Hajdú Norbert beadását húzta le látványos vetődés után a berobbanó Petneházi elől.

A legnagyobb egyenlítési lehetőség a 85. percben maradt ki a vendégek előtt. Ekkor a csereként beállt Milutin Trnavac három méterről a jobb oldali kapufát találta el.

Maradt tehát a 2–1, és azt lehet mondani, hogy a második félidőben nagy erőket mozgósító Diósgyőr megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Vágó Attila Supka Attila

Gólszerző: Kamber (12.), Honma (64.), ill. Miljatovic (31)
Csere: Pelecaci helyett Ahodikpe (a szünetben), Szabó h. Szélpál (65.), Honma h. Lipusz (78.), ill. Balázs h. Waltner (65.), Zsömlye h. Tóth Z. (65.), Hajdú h. Trnavac (78.)
Sárga lap: Pintér (42.), Kamber (53.), ill. Szamosi (15.), Petneházi (52.), Tóth Z. (70.)