Az MTK kétgólos győzelemmel tette emlékezetessé edzője csúcsdöntését

2008.09.19. 21:00
Az MTK 2–0-ra verte idegenben a Fehérvár csapatát a Soproni Liga nyolcadik fordulójának péntek esti mérkőzésén. A gólnélküli első félidőt követően a vendégek kevés helyzetükből kettőt kihasználtak, így megérdemelten nyertek a kaput ritkán eltaláló fehérváriak ellen.
Garami Józsefet (jobbra) három ponttal ajándékozta meg csapata rekorddöntése alkalmából
Fotó: Németh Ferenc

Mint arról a találkozó előtt már írtunk, Garami József, az MTK szakvezetője 626. élvonalbeli mérkőzésén ült a kispadon ezen az estén, ezzel megdöntötte Lakat Károly 625-ös rekordját.

A csúcsdöntés annyira meghatotta a játékosokat, hogy jó ideig nem tudtak a futballra koncentrálni, rengeteg hiba tarkította a játékot, melyet inkább a hazaiak uraltak az első félidőben.

Többnyire távoli lövésekkel próbálkozott mindkét csapat, de az irányzékkal bizony mindig probléma akadt, egészen a 40. percig. Ekkor Simek Péter – az első igazi labdarúgásra emlékeztető mozdulatot bemutatva – egy szöglet után kifejelt labdát lőtt el kapásból mintegy 15 méterről, de Végh Zoltán a helyén volt, és szépen ütötte ki a léc alá tartó labdát.

Csalódniuk kellett azoknak, akik a második játékrészben jobb játékot vártak, a kapuk továbbra sem forogtak veszélyben. Kiegyenlített mezőnyjátéknak lehetett szemtanúja a Sóstói Stadionba kilátogató közönség, amely a 66. percben olyat látott, amit nem szeretett volna: MTK-gólt.

Pátkai ívelt lágyan középre szabadrúgásból a jobb oldalról, Marko Andics felfejelte a labdát, amelyet a hosszú saroknál helyezkedő Mladen Lambulics egyet hátralépve, 6 méterről, dropból laposan a kapuba lőtt. 0–1.

Varga István ezt követően Dvéri Zsolttal próbálta feljavítani csapata támadójátékát, de a rutinos irányítóval sem tudott több helyzetet kidolgozni a Fehérvár. Ezzel szemben az MTK több veszélyes kontrát vezethetett, amelyekben ott volt a gól lehetősége.

Egy ilyen akció végén duplázta meg előnyét a vendég csapat. Hrepka Ádám passza után Szabó Ádám egy megkerülős csellel becsapta védőjét, ziccerben vihette Sebők Zsoltra a labdát, és 15 méterről nem hibázott, higgadtan a jobb alsóba gurított. 0–2.

Mezőnyben nem volt jobb ellenfelénél az MTK, de kevés helyzeteit jobban használta ki, így megérdemelten vitte el a három pontot Székesfehérvárról.

Varga István Garami József

Gólszerző: Lambulics (65.), Szabó Á. (84.)
Csere: Simek h. Nagy D. (53.), Sifter h. Dvéri (70.), Andics h. Lázár (89.), ill. Radulovics h. Rodenbücher (23.), Melczer h. Szabó Á. (a szünetben), Kecskés h. Gosztonyi (86.)
Sárga lap: Mohl (77.)

1. Újpest FC 7 5 1 1 13–9 +4 16
2. Vasas 7 5 2 14–9 +5 15
3. DVSC-TEVA 7 4 3 14–5 +9 15
4. MTK Budapest 8 4 2 2 16–12 +4 14
5. Szombathelyi Haladás 7 4 1 2 13–5 +8 13
6. Kecskeméti TE-ERECO 7 3 1 3 11–9 +2 10
7. Győri ETO FC 7 3 1 3 11–10 +1 10