Fejben volt az erő: az Újpest két szöglet utáni góllal győzött Nyíregyházán

2009.02.22. 19:30
A vendég Újpest 3–1-re legyőzte a Nyíregyházát a Soproni Liga 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Bogdan Apostu büntetőből a hazaiaknak szerzett vezetést, Kabát Péter az első félidőben szépített, a második játékrészben két fejesgóllal szerezte meg a győzelmet a lila-fehér alakulat: Mirszad Mijadinoszki és Rajczi Péter bólintása három pontot ért Szentes Lázár együttesének. A Nyíregyháza ezzel elvesztette hazai veretlenségét a bajnokságban.
Kabát Péter gólja mellett szögletből két gólpasszt adott
Fotó: Meggyesi Bálint

A Nyíregyháza kezdte jobban a mérkőzést. Bogdan Apostu már 28 másodperc után lövést eresztett Balajcza Szabolcs kapujára. Majd Ramos próbálkozása következett, ami után a Nyíregyháza szöglethez jutott.

A szöglet után Mirszad Mijadinoszki ugrott magasra, ám kézzel ért a labdához. Iványi Zoltán játékvezető – asszisztense intésére, jogosan – büntetőt adott. A tizenegyest Apostu végezte el, és nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1–0

A nem kevesebb mint hét külföldi játékossal felálló Nyíregyháza ötletesebben játszott, és többször játszotta meg jól a széleket, azonban nagy helyzetet nem tudott kidolgozni a piros-kék mezes csapat.

Sőt, a félidő közepén váratlanul egyenlített az Újpest. Az egyik pillanatban még Ramos lőtt az oldalhálóba, azért kiabáltak gólt a nyírségi szurkolók, az ellentámadásnál viszont már nem volt téves a szurkolók jelzése.

Tisza forgolódott a tizenhatos bal oldalán, majd beadott két védő között, középen mindenki mellett elment a labda, a hosszún viszont érkezett Kabát Péter, aki közelről a bal felsőbe bombázta az egyenlítő találatot. 1–1

Ezután kicsit tüzessé, egyben kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés. Az Újpest három sárga lapot gyűjtött össze pillanatok alatt, azonban Rajczi Péter révén akár a vezetést is megszerezhette volna Szentes Lázár együttese, Illyés Dániel résen volt.

A második félidő elején Zabos Attila passzát követően Aco Sztojkov került hasonló helyzetbe, miután lemaradtak róla a védők, ám Balajcza is állta a kihívást.

A folytatásban is a nyírségiek előtt adódott egy-egy lehetőség, a félidő közepén mégis az Újpest vette át a vezetést. Kabát szögletét követően Illyés rosszul mozdult ki, Mijadinoszki azonban magasabbra emelkedett, és a bal alsóba fejelt. 1–2

Sztojkov előtt ugyan újra ott volt a lehetőség, azonban kimaradt, az Újpest pedig a hajrában ismét eljátszotta a második gólt – Rajczi Péter fejelt a hálóba –, így 3–1-re nyert az Újpest, és jelezte: harcban akar lenni a bajnoki címért.

SOPRONI LIGA

Nézőszám: 2 500
Játékvezető: Iványi Z.
Asszisztensek: Albert I., Medovarszki J.

3 Cornaci 18 Mijadinoszki
20 Minczér 10 Tisza
5 Zabos 7 Bozsics
40 Imediasvili 28 Jucemar
41 Sztojkov 13 Bori
27 Ramos 22 Kabát
9 Apostu 8 Rajczi
Klubmenedzser: Révész Attila Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerzők: Apostu (4. – 11-esből), ill. Kabát (25.), Mijadinoszki (66.), Rajczi (84.)
Csere: Zabos h. Szilágyi N. (83.), Apostu h. Dosso (88.), ill. Bori h. Foxi (58.), Tisza h. Simek (67.), Kabát h. Simon A. (88.)
Sárga lap: Apostu (54.), Imediasvili (69.), ill. Dudics (30.), Bozsics (31.), Korcsmár (39.), Mijadinoszki (64.)

1. DVSC-TEVA 15 10 3 2 33–14 +19 33
2. Újpest FC 16 9 6 1 30–18 +12 33
3. Vasas 16 10 1 5 30–24 +6 31
4. Szombathelyi Haladás 15 7 3 5 22–13 +9 24
5. FC Fehérvár 16 7 3 6 19–20 –1 24
6. Nyíregyháza Spartacus 16 6 6 4 21–17 +4 24