Ligakupa: otthon nyert a Ferencváros és a Siófok, idegenben a Vasas

2010.12.08. 14:57
A magyar labdarúgó Ligakupa csoportküzdelmeiben a Siófok az Újpestet, míg a Ferencváros a Pápát győzte le pályaválasztóként, míg a Vasas az MTK vendégeként nyert.

A Ferencváros két gól nélküli döntetlen után első győzelmét aratta a sorozatban, Prukner László együttese február 12-én pótolhatja a Haladás elleni elmaradt mérkőzését, amellyel lezárul a csoportkör.

Az A-csoportból már korábban bebiztosította továbbjutását a Kecskemét, a B-ből a Paks. A C-ből továbbjuthat még a Ferencváros, de ehhez le kell győznie a Haladást. A D-csoportban első Siófok veretlenül zárta a csoportkört.

A szezonban a nemzetközi kupában részt vevő négy magyar együttes (Debrecen, Videoton, Zalaegerszeg, Győr) a negyeddöntőben kapcsolódik be a küzdelmekbe, ahol egy-egy csoportelsővel találkozik majd.

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
BCSOPORT
MTK BUDAPEST–VASAS 1–2 (0–1)
Budafok, Promontor u., 50 néző. V: Takács János (L. Tóth L., Horváth R.)
MTK: Hegedűs L. – Vukadinovics (Hajdú S., 86.), Szekeres A., Kelemen D., Vadnai – Gál A. (Macura, a szünetben), Pátkai (Szurkos, 86.) – Könyves (Molnár M., 67.), Nikházi (Tischler, a szünetben), Ladányi – Eppel. Szakmai igazgató: Garami József
VASAS: Végh – Polényi, Arnaut, Gáspár J. (Kovács G., 55.), Katona M. (Mundi, a szünetben) – Balog Zs., Loussaief (Németh N., 61.), Bakos Sz. (Görgényi, 82.), Arszics – Beliczky (Hrisztov, 67.), Ferenczi. Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Ferenczi (11-esből, 0–1) a 3., Eppel (1–1) a 61., Ferenczi (1–2) a 68. percben

C–CSOPORT
FERENCVÁROSI TC–LOMBARD PÁPA 4–2 (2–1)
Budaörs, Árok utcai műfüves pálya, zárt kapuk. V: Berger József (Forgács A., Vígh T.)
FTC: Mester – Fülöp N., Vattai, Tutorics (Junior, a szünetben), Kulcsár D. (Nyilasi, 70.) – Tóth B. (Tóth A., a szünetben), Vass M. – Fitos, Morales (Abdi, a szünetben), Jakimovszki (Bölcsföldi, 53.) – Gárdos. Vezetőedző: Prukner László
PÁPA: Kovács V. – Tóth G., Dlusztus (Karácsony, a szünetben), Bíró P., Rajnay – Jovánczai, Takács P., Gyömbér, Németh M. (Venczel, 10.) – Bali (Germán, a szünetben), Fertea. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Fitos (1–0) a 2., Tóth B. (2–0) a 37., Venczel (2–1) a 40., Abdi (3–1) az 56., Nyilasi (4–1) a 76., Venczel (4–2) a 89. percben

D–CSOPORT
BFC SIÓFOK–ÚJPEST FTC 1–0 (0–0)
Siófok, Csárdaréti úti műfüves pálya, 200 néző. V: Berke Balázs (Butkai Zs., Iványi I.)
SIÓFOK: Szalma – Pécseli (Mogyorósi, a szünetben), Graszl K. (Márton, 82.), Kocsis, Novák – Thiago, Horváth A. (Tusori, 87.), Kecskés (Ludánszki, 82.), Tóth R. – Délczeg, Homma (Sowunmi, 60.). Vezetőedző: Mihalecz István
ÚJPEST: Horváth T. – Szokol, Vermes, Pollák, Kovács D. (Szalai V., 22.) – Egerszegi, Tajthy – Simon K. (Magos, 54.), Balogh B. (Tisza, 64.), Lázár (Böőr, 64.) – Rajczi. Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Tóth R. (1–0) a 72. percben