Hiába pihent rá, ismét kikapott a Loki a Siófoktól

2011.04.16. 16:49
Délczeg kezdte a siófoki gólgyártást (Fotó: Szabó Miklós)
Őszi 4–1-es hazai sikere után a Siófok idegenben is legyőzte a DVSC-TEVA-t. A labdarúgó NB I 23. fordulójában megrendezett mérkőzésen a vendégek az 52. percben 3–0-ra vezettek, ráadásul Mirszad Mijadinoszki kiállítása miatt a második félidőben emberelőnyben játszottak, ám a tíz emberrel küzdő debreceniek így is felzárkóztak 3–2-re, egyenlíteni azonban már nem tudtak.

A címvédő Debrecen a hét közben pihentette legjobbjait a Ligakupa-döntőn, mondván, a hét végén fontos bajnoki mérkőzés vár az együttesre. Ennek következményeként simán, 3–0-ra kikapott Pakson, és elbukta a finálét. A két csapat őszi bajnoki mérkőzésén a Balaton-partiak nagy meglepetésre 4–1-re lemosták a hajdúságiakat, azóta viszont a kiesőzónába sodródtak, így idegenben nem ők számítottak esélyesnek.

Ennek megfelelően a Debrecen kezdett aktívabban, a hazai közönség hangja először a 9. percben hallatszott a találkozón, egy szöglet után Délczeg szabálytalankodott Komlósival szemben a 16-oson belül, büntető következhetett. Czvitkovics lapos, gyenge, kissé balra tartó kísérletét azonban Molnár védte, majd a kipattanót követően Salami sem tudott a kapuba lőni.

A 12. percben Délczeg már a másik kapu előtt tűnt fel, 16 méteres lövése még a védőkről szögletre pattant, ám egy minutummal később már nem hibázott, a 16-os előteréből óriási gólt ragasztott egy pattanást követően a bal felső sarokba. 0–1

A hazaiak fölénybe kerültek, és egy szépségdíjas támadás végén kétszer is hajszálon múlott az egyenlítő találat, de előbb Yannick beadását követően Bódi fejesét védte bravúrral Molnár, majd a kipattanót Coulibaly lőtte kapásból kapura, de hatméteres próbálkozása Graszlról pattant sarokrúgásra.

Az első fél órához érkezve előbb Melczer szólója jelentett veszélyt (passzát azonban Honma már nem érte el), majd Coulibaly passzát hiába lőtte hálóba Salami, előbbi már az alapvonalon túlról adott középre.

A félidő hosszabbításban megpecsételődni látszott a bajnok sorsa, Honma iramodott meg Mijadinoszki mellett, aki lerántotta. Előbbi szabadrúgást kapott 18 méterről, utóbbi egyből piros lapot, így gólhátrány mellett emberhátrányba is került a Debrecen. A labda mögé a sértett állt, és gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba. 0–2

A folytatásban Tusorit kétszer hagyták teljesen szabadon a védők, és bár az első alkalommal a siófoki még centikkel a bal felső mellé térdelt, az 52. percben már nem hibázott, érett ekkor a kiütéses vendégsiker. 0–3

Csakhogy a hazaiak máshogy gondolták. Előbb Czvitkovics parádés indítását váltotta gólra 13 méterről Coulibaly (1–3), majd Yannick újabb beadását követően Bódi második fejesét már nem tudta védeni Molnár, így egy óra játékot követően 2–3-at mutatott az eredményjelző.

A hátralévő időben azonban újabb gól már nem esett, így a Debrecen másfél év után ismét vereséget szenvedett hazai pályán.

DEBRECEN–SIÓFOK 2–3