NB II: nem kell osztályozót játszania a Szolnoknak, orosházi esély?

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.06.02. 14:50
A Nemzeti Sport Online információi szerint az NB II Keleti csoportjában hatodik helyen végző Szolnoki MÁV-nak nem kell osztályozót játszania a bennmaradásért, viszont a tizedik Orosháza FC kap egy nem várt esélyt, hogy meghosszabbítsa a másodosztályú tagságát.

Mindez amiatt történhet, hogy az élvonalból búcsúzó Eger a másodosztályra sem kapott érvényes klublicencet, így a csapat helye felszabadult, amelyet viszont pótolni kell.

Hasonló esetre a versenykiírás nem fogalmaz egyértelműen, viszont a nyári szabadság és az osztályozók közelsége miatt – az NB III-as bajnokokkal küzdenek meg – gyorsan végső és egyértelmű döntést kell hozniuk az illetékeseknek.

Mint Csiki Károlytól, az MLSZ versenyszervezési igazgatójától megtudtuk, a versenybizottság kedden ül össze és dönt a kérdésben.

Az NB II-es hajrá történéseiről ide kattintva olvashat!

 

Legfrissebb hírek

Révész Attila szerint játékosa kiállításához a játékvezető ténykedése is hozzájárult

Labdarúgó NB II
3 órája

Elszakadt a cérna a kisvárdai játékosnál, durván beleszállt ellenfelébe az NB II-es meccsen – videó

Labdarúgó NB II
4 órája

A Budafok fordított, és elvitte a három pontot Csákvárról

Labdarúgó NB II
18 órája

Soroksáron ért véget a Kozármisleny győzelmi szériája

Labdarúgó NB II
18 órája

Kilenc emberrel ikszelt a Kisvárda, kieső helyen a Gyirmót, fordított a Csaba – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
18 órája

Jó kezdéssel pontot szerzett Kazincbarcikán az Ajka

Labdarúgó NB II
20 órája

Kiállításokkal tarkított meccsen, Gyirmóton ért véget a Kisvárda győzelmi sorozata

Labdarúgó NB II
20 órája

Tíz emberrel fordított a Békéscsaba a Szeged ellen

Labdarúgó NB II
20 órája
Ezek is érdekelhetik