Mielőtt megnéznénk, mikor fordult elő legutóbb, hogy egy csapat a bajnoki rajton hatgólosnál nagyobb diadalt aratott volna, lássunk egy-két ehhez kapcsolódó érdekességet is a közelmúltból.
Az egy évvel ezelőtti nyitányon is a Loki érte el a legnagyobb különbségű sikert, Debrecenben 4–1-re legyőzte a Győri ETO-t – amely aztán a pocsék kezdés ellenére megnyerte a bajnokságot. Ha ebből indulunk ki, a kaposváriak az aranyérem megszerzésében is reménykedhetnek…
A debreceniek a két évvel ezelőtti szezonnyitón is kitettek magukért, 5–2-re lemosták a Vasast (akkor ez, valamint a diósgyőriek ZTE elleni 4–1-es sikere volt az első forduló legnagyobb különbségű győzelme), és mivel a Loki abban a kiírásban megnyerte a bajnokságot, a mostani kiváló rajt után is bizakodhat. Azt már csak halkan tesszük hozzá, hogy az említett szezon végén éppen az a két csapat esett ki (a Vasas és a ZTE), amely az első fordulóban a legnagyobb pofont kapta – tehát reszkess, Rákóczi!
2010: ZTE–Kaposvár 3–5
A vasárnapi DVSC–Kaposvár (7–1) mérkőzésen összesen nyolc gól esett, nyitó fordulóban legutóbb 2010-ben született egy meccsen nyolc találat, és akkor is a Rákóczi volt az egyik főszereplő: a kaposváriak 5–3-ra nyertek Zalaegerszegen.
Egy évvel korábban, a 2009–2010-es bajnokság első fordulójában még ezt a teljesítményt is felülmúlták a kecskemétiek és a fehérváriak, a KTE–Videoton összecsapáson ugyanis kilenc gólt láthattak a nézők. Bár nem ez volt az évszázad mérkőzése, ugyanúgy idegenbeli 6–3-mal ért véget, mint a magyar labdarúgás történetének egyik legfényesebb diadala, a londoni 6:3!
2009: Kecskemét–Videoton 3–6
A 2009–2010-es bajnokság első fordulójában egyébként a Nyíregyháza Vasas elleni 5–1-es győzelme volt a legnagyobb különbségű siker, és ha haladunk tovább visszafelé az időben, rábukkanunk még néhány emlékezetes, első fordulós kiütésre.
1997 őszén a Diósgyőr úgy kezdte a szezont, hogy 5–1-re lemosta a Kispest-Honvédot, míg 1995 augusztusában a Vác 5–2-es szombathelyi sikerrel nyitott.
1997: Diósgyőr–Kispest 5–1
Az 1994–1995-ös szezont pedig az Újpest kezdte elképesztő tempóban. A Pécs elleni nyitó meccsen 6–1-re nyertek a lila-fehérek (a csapat mostani vezetőedzője, Kozma István nyitotta meg a gólcsapot), és nem álltak le, hiszen egy héttel később a Vasast 5–3-ra, majd a Soproni LC-t 7–1-re verték meg, a 4. fordulóban pedig sokáig emlékezetes meccsen 3–0-ra nyertek a Fradi otthonában.
1993 őszét a Ferencváros a BVSC elleni 5–1-es győzelemmel kezdte, a Népstadionban húszezren ünnepelték az Albert, Détári, Lipcsei belső hármassal felálló Fradi sikerét. Még emlékezetesebb lehet a zöld-fehéreknek az 1990-es bajnoki nyitány, amikor 5–0-ra nyertek a címvédő Újpest otthonában.
1993: BVSC–Ferencváros 1–5
Az 1985–1986-os bajnokság nyitó fordulójában lejátszott Rába ETO–Ferencváros meccset nem a nagy különbség, hanem a sok gól miatt említjük meg, a fővárosi zöld-fehérek ugyanis (26 ezer néző előtt) 5–4-re győztek az ETO otthonában.
1985: Rába ETO–Ferencváros 4–5
És akkor időben visszafelé haladva most értünk el a címben is említett, 33 évvel ezelőtti első fordulós mérkőzésig. 1980. augusztus 9-én a Ferencváros az Üllői úton a Dunaújvárost fogadta, és a Kakas – Horváth, Judik, Rab, Major – Nyilasi, Ebedli (Takács), Mucha – Murai, Szokolai (Koch), Pogány összetételű csapat a nyögvenyelős első félidő (1–0) után Nyilasi (3), Pogány (2), Takács (2) és Murai góljaival 8–0-ra legyőzte a Kohászt. Az már csak sajtótörténeti érdekesség, hogy a Népsport szerkesztőségében akkoriban döntöttek úgy, hogy megszüntetik a tudósításokban a mérkőzés utáni edzői nyilatkozatot, így a Fradi kispadján éppen korábbi együttese, az Újváros ellen debütáló Novák Dezső még azt sem mondhatta, hogy „Gratulálok a csapatomnak…” A bajnokságot egyébként a Ferencváros nyerte meg, Nyilasi Tibor pedig gólkirály és európai ezüstcipős lett.
Az FTC 8–0-s sikere óta a Loki mostani 7–1-es győzelme a legnagyobb különbségű diadal nyitó fordulóban, ám hogy annak se legyen hiányérzete, aki azt szeretné tudni, mikor aratott valamelyik csapat pontosan 7–1-es győzelmet a bajnoki rajton, annak álljon itt egy még régebbi dátum: 1971. augusztus 7. Ezen a napon a Szentmihályi – Noskó, Maurer, Horváth Juhász P. – Dunai III, Zámbó – Fazekas, Bene, Dunai II, Nagy L. összetételű Újpesti Dózsa Fazekas (3), Bene (2) és Dunai II (2) góljaival 7–1-re nyert a Komlói Bányász ellen. Kell-e mondani, hogy a szezon végén a Dózsa lett a bajnok, a góllövőlista első két helyén Bene Ferenc (29) és Fazekas László (21) végzett, Dunai II Antal (16) pedig negyedik lett.
1990: Újpesti Dózsa–Ferencváros 0–5
2013: Debreceni VSC-Teva–Kaposvár 7–1