Minimalista futballal is nyert a Pécs a Honvéd ellen

2014.04.27. 18:25
Nehéz talpon maradni – a pécsieknek mégis sikerült (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I huszonhatodik fordulójának záró mérkőzésén a Pécs Kővári Róbert találatával legyőzte odahaza a zsinórban ötödik bajnoki vereségét elszenvedő Budapest Honvédot. A házigazda öt nyeretlen mérkőzés után szerzett ismét három pontot.

NB I
26. FORDULÓ

Pécsi MFC–Budapest Honvéd 1–0 (Kővári 29.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Azzal a szándékkal utazott el Pécsre a Budapest Honvéd, hogy véget vessen hosszú nyeretlenségi sorozatának, hiszen Marco Rossi legénysége legutóbbi négy bajnokiját elbukta. A házigazda sem örvend éppen csúcsformának, hiszen nemrégiben még az európai kupaszereplésről beszéltek a (z amúgy anyagi csőd fenyegette) csapatnál is, de aztán Lőrincz Emil és Márton Gábor együttese legutóbbi öt bajnokiján nyeretlen maradt.

Vérbeli csatár nélkül állt fel a Pécs, de így is veszélyesebben kezdett, Zsdrál Miroszláv azonban közelről nem tudott a Kemenes Szabolcsot kiszorító Czuczi Márton kapujába fejelni. A másik oldalon is születhetett volna egy fejes gól, ha Holender Filip picit pontosabb. Nem hozott magas színvonalat az első félidő, viszont egy olyan góllal szerzett vezetést a Pécs, amelyért megbocsátottunk pár borzalmas labdakezelési hibát: Wittrédi Dávid zseniálisan emelt a 16-os elől a felfutó Kővári Róbert elé, aki kapásból a jobb alsóba lőtt. 1–0!

Prosser Dániellel, majd a Vernes Richárd, Bobál Gergely kettőssel próbált meg némi kreativitást pumpálni csapatába Rossi, hiszen bár támadtak, támadgattak a kispestiek, a Balogh Béla vezette pécsi védelem könnyedén hárította ezeket a huszárosnak semmiképpen sem nevezhető rohamokat.

Egyre jobban elszürkült a PMFC is, amely bár jóval többet birtokolta a labdát, sokat nem ért el vele. A bevetődő Bobál, Prosser duó sem érte el az ötösön Baráth Botond beadását, pedig ezzel egyenlíthetett volna a kispesti gárda a 67. percben – ki gondolta volna akkor, hogy ez lesz a vendégek utolsó előtti gólszerzési lehetősége?! Vernes Richárd sem járt azonban sikerrel a 90. percben, kikaptak így a kispestiek, zsinórban ötödször is.

Minimalista futballt vezetett elő a Pécs, de ez is elégségesnek bizonyult az elégtelent érdemlő (ötös ide vagy oda) Honvéd ellen.

Arról nyilatkozott a mérkőzés előtt Rossi, hogy aggasztja őt néhány játékosa kedvetlensége és motiválatlansága, és keresi erre a receptet. Mi tagadás, lenne néhány ötletünk a pedagógia és a közgazdaságtan területéről...

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

EDZŐI NYILATKOZAT

„Harcoltunk a harmadik helyért, de amikor elveszett ennek a lehetősége, akkor összeesett a csapat, nagyon sok játékosnak egyszerűen kikapcsolódott az agya. Már nem küzdenek ugyanúgy. A meccs végén már a fiatal akadémisták kaptak szerepet, hogy felpörgessük a csapatot. Több olasz játékos is kimaradt a keretből, de ez nem azt jelenti, hogy ők a hibások. Vesztettünk már olaszokkal, afrikaiakkal, magyarokkal, fiatalokkal, idősekkel is meccset, nem ezen múlik. Most már azt kell figyelnünk, hogy kik azok a játékosok, akikre lehet számítani a következő idényben" – mondta Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője a meccs után a Sport Tv kamerája előtt.

1. DVSC-Teva 26 15 8 3 57–29 +28 53
2. Győri ETO 26 14 8 4 43–30 +13 50
3. Videoton FC 26 13 6 7 47–29 +18 45
4. Ferencváros 26 13 6 7 41–32 +9 45
5. Haladás 26 12 8 6 35–27 +8 44
6. Diósgyőri VTK 26 11 9 6 39–34 +5 42
7. Pécsi MFC 26 10 8 8 36–33 +3 38
8. Budapest Honvéd 26 9 6 11 33–32 +1 33