„Volt ajánlatom Amerikából és Németországból, de azt hiszem, annyi szituációval, új helyzettel találkoztam már, hogy ideje inkább hazafelé vennem az irányt" – mondta Király Gábor a saját honlapján, a kapus.eu oldalon megjelent nagy interjúban.
A 93-szoros válogatott kapus a karrierje fontos állomásairól is beszélt. Ötévesen lett a Haladás labdarúgója, 17 évesen mutatkozott be az NB I-ben, de csak négy évig védett a magyar élvonalban.
„A Herthába második számú kapusként kerültem ki 21 éves koromban. Nekem akkor megmondták, hogy a nyelvet kell megtanulnom, a kultúrát megszoknom, ezért egy évig nem fogok védeni. Ehhez képest a hetedik meccsen már szerepeltem, mert nem ment jól a csapatnak, kellett a frissítés, a bemutatkozás pedig olyan jól sikerült, hogy ott ragadtam a kezdőben – mondta Király. – Rengeteg plusz munkát kellett végeznem, például futni, erőnléti edzéseket végezni. Én a Cooper-tesztnél, tizenkét percnél hosszabb futást nem végeztem Magyarországon, ellenben Németországban félóránál kezdődik és általában másfél órát kell futni. Meg is lett az eredménye, a Herthával Bajnokok Ligájában, UEFA-kupában játszottunk."
Király 2004-ben szerződött át Angliába, ahol első magyar kapusként védett a Premier League-ben, a Crystal Palace légiósaként.
„Petr Cech mögött a második legjobb kapusnak választottak. Ez azért is érdekes, mert a Chelsea bajnok lett, míg mi kiestünk az élvonalból. Aztán az Aston Villa, a West Ham United, majd két év Burnley következett. Négy év alatt védtem 148 mérkőzésen úgy, hogy nem is mindig játszottam. Az angol ritmus, a heti két mérkőzés, az ezzel járó pszichés nyomás és terhelés ugyancsak értékes tapasztalat volt" – folyatta Király, aki, miután kikerült a Burnley kezdőcsapatából, visszatért Németországba, a Bayer Leverkusenhez, amelynél bajnokin nem kapott lehetőséget.
„Leverkusen után öt csodálatos évet töltöttem az 1860 München színeiben. Megismertem a Bundesliga kettőt, amely nagyon erős bajnokság. Furcsát mondok, itt nem a nagy sztárok játszanak, hanem fiatal, tehetséges labdarúgók, akik majd idővel minőségi játékosok lesznek. Sokkal kiszámíthatatlanabbak, nehezebb védeni ellenük" – mondta Király.
Légiós karrierjére visszagondolva elmerengett a szerencséjén.
„Szerencsés vagyok, mert nem voltam sérülékeny. Műtét miatt az egész pályafutásom alatt mindösszesen két hetet hagytam ki, és a Burnley egyik évét leszámítva végigdolgoztam és védtem az elmúlt huszonkét évben – mondta Király, aki az interjúban mesélt Jens Lehmannról, Kjetil Rekdalról és Cristiano Ronaldóról is. Szerinte a német futball technikásabb az angolnál. – A német foci jobban feküdt nekem, hiszen kreativitásban ott engedik érvényesülni a kapusokat. Angliában le van egyszerűsítve a kapus szerepe, a német foci technikásabb. Ezáltal a kapusnak többször kell a játékba avatkozni lábbal."
A karrierjében a legszorosabb kötődése azonban Dárdai Pállal, a magyar válogatott szövetségi kapitányával alakult ki.
„Tizenkét éves korom óta nem volt olyan év, hogy ne játszottunk volna Dárdai Palival a Haladás–Pécs meccseken és az utánpótlás válogatottakban. Majd a Herthában hét évet töltöttünk el csapattársként, most pedig ő a szövetségi kapitányom. Összefonódott a pályafutásunk"– merengett a kapus, akinek védjegyévé vált a szürke mackónadrág, erről Európa minden pályáján felismerik.
„A Haladásból indult szürke nadrág bejárta Európát, az európai labdarúgást, a következő pár évben sem válok meg tőle, továbbra is hordani fogom" – ígérte meg a 39 éves Király, aki kétéves szerződést kötött a Haladással.