A SPORTKÖZVETÍTÉSEK HASZNOSSÁGÁRÓLA SPORTKÖZVETÍTÉSEK HASZNOSSÁGÁRÓL
„Sportőrült vagyok, rengeteg sportközvetítést nézek, nem csak focit. Ha bekapcsolom a tévét, akkor először mindig a sportcsatornák kínálatát böngészem át, és csak utána következik a többi. Amellett, hogy kikapcsol, sok tanulsággal is szolgálhat egy mérkőzés. Használható mentális, motivációs vagy akár csapatkohéziós dolgokra figyelek, például azokban a sportágakban, ahol a szabályok lehetőséget adnak az időkérésre. Szeretem hallgatni az edzőkollégát, hogy az adott szituációban hogyan sarkallja többre, vagy éppen nyugtatja játékosait. Nagyon hasznos, mert tapasztalt és komoly szakemberektől lehet ötleteket kölcsönözni. Sokszor előfordul, hogy elkezdek meccset nézni, amikor feltűnik valami, és onnantól kezdve egészen más szemmel követem az eseményeket. Ez lehet akár egy nézőtaszító találkozó, amiből viszont sokat lehet tanulni. Éppen ezért sokszor kérem a játékosokat, hogy ne csak egy üdítő mellett, feltett lábbal nézzenek a tévében meccset – persze néha kell az is –, hanem figyeljenek a részletekre, mert sok mindent el lehet lesni.”
AZ AMERIKAI SPORTOKRÓL
„Az egyik kedvencem az amerikai futball, a jégkorong a másik, a kosárlabda szeretetét pedig a génjeimben hordozom (szülei és húga is ebben a sportágban dolgoztak, dolgoznak – A szerk.). Ezek az Európában ismert sportágak, de én a baseballt is szívesen nézem, mert akár taktikailag, akár mentálisan mutatnak olyan elemeket, ami más sportágban nem látható. De bevallom őszintén, ezeket a mérkőzéseket sokszor inkább élvezeti cikként fogyasztom, mert ez a krémje a világ sportjának, amit csodálattal lehet nézni.”
EGY BAJNOKOK LIGÁJA-DÖNTŐ FELDOLGOZÁSÁRÓL
„A BL-döntőt úgy szoktam nézni, hogy első alkalommal végigszurkolom, majd még egyszer-kétszer visszanézem szakmai szemmel, hogy adott-e valami újat, volt-e valami váratlan, amire nem számított senki. Ezen kívül szívesen olvasom a nagy edzők elemzéseit is a találkozóról, hiszen topcsapatok és topjátékosok lépnek pályára.”
A SAJÁT MECCSEK FELDOLGOZÁSÁRÓL
„Mindig szerzek valamilyen benyomást élőben, majd megnézem immár nyugodtan a teljes felvételt, ezt követően kollégáimmal darabokra szedjük a találkozót az elemzés keretében. Fontos, hogy lássuk, milyen pozitív és negatív tanulságokat mutat a felvétel. Ez is szervesen a munkám része, hiszen csak így lehet rendesen felkészülni. Igazi csapatmunka zajlik, még ha a végső következtetéseket én vonom is le, és a végén én szabom meg az irányt.”