Nagyot hajrázott a Puskás Akadémia Diósgyőrben, de hiába

2015.09.19. 17:53
A furcsa gólöröm mögött Novothny Somát rejtettük el (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a DVTK hazai pályán 3–2-re legyőzte a Puskás Akadémiát. A házigazda már kétgólos előnyben is volt, a hajrában azonban egyenlítettek a vendégek, a hosszabbításban viszont kiharcolta a győzelmet a diósgyőri együttes.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
DVTK–Puskás Akadémia3–2 (Okuka 47., Novothny 66., Egerszegi 91., ill. Pekár 81., Zsótér 87.)

A Puskás Akadémia kezdte sokkal jobban a találkozót, a vendégek már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést. A 2. percben már előnybe kerülhetett volna Robert Jarni legénysége, de Pekár László négy méterről fölé bombázott nagy helyzetben. Egy perccel később Tischler Patrikról maradtak le a hazaiak, a felcsúti csatár 14 méterről megeresztett lövésénél bravúrral hárított Ivan Rados.

A lendületesen futballozó Puskás Akadémia a 11. percben Sallai Roland révén veszélyeztetett, de Rados könnyedén hárította az emelést. Egészen a 12. percig kellett várni az első hazai akcióra, ekkor egy bal oldali támadás végén Kitl Miklós lőtt a tizenhatoson belülről.

A 30. percben elveszítette csapatkapitányát a DVTK: a Marko Dinjarral ütköző Koman Vladimir bokasérülése kiújult, le kellett cserélni, Barczi Dávid váltotta. A hajrára maradt még egy PAFC-helyzet, Márkvárt Dávid jobb oldali szabadrúgását bravúrral hárította Rados.

A fordulás után villámgyorsan megszerezte a vezetést a DVTK: a 47. percben Bognár István gyűjtött be egy elveszett labdát a tizenhatos előterében, középre emelte, a hosszú oldalon érkező Drazen Okuka pedig nyolc méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 1–0

A gól után a játék képe nem változott, továbbra is a Puskás Akadémia vezetett támadásokat és uralta a játékot, de előbb Tischler, majd Pauljevics kísérletét hárította a remek napot kifogó Rados. A 66. percben újabb gólt szerzett a DVTK: Bognár kiugratta a bal oldalon megiramodó Barczi Dávidot, aki remekül adott középre, az érkező Novothny Soma pedig nyolc méterről, a jobb oldalról a hosszú alsóba lőtt. 2–0

A Puskás Akadémia támadásai a 81. percben góllá értek: bal oldali szögletet követően a kipattanó labda Pekár Lászlóhoz került, aki 25 méterről középmagas lövést eresztett meg, a labda egy védőn irányt változtatva jutott a bal alsóba. 2–1

SŐT! Hat perccel később egyenlíteni tudott a Puskás Akadémia: a csereként beálló Zsótér Donát cselezte be magát a tizenhatoson belülre, és tíz méterről kilőtte a hosszú alsót (2–2). Ám ekkor még nem volt vége a mérkőzésnek: a kétperces hosszabbítás első minutumában egy szögletet követően nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, aminek végén Egerszegi Tamás néhány lépésről a hálóba kotorta a labdát: 3–2!

1. Ferencvárosi TC 9 9 20–3 +17 27
2. Szombathelyi Haladás 9 4 4 1 7–5 +2 16
3. MTK Budapest 9 4 2 3 11–7 +4 14
4. DVSC-Teva 9 4 2 3 11–11 0 14
5. Budapest Honvéd 9 3 4 2 12–10 +2 13
6. Paksi FC 9 3 3 3 10–6 +4 12
7. Diósgyőri VTK 9 3 2 4 11–18 –7 11
8. Újpest FC 9 2 4 3 10–11 –1 10