Videoton: fölényes Honvéd-verés Horváth Ferenc NB I-es debütálásán

2015.10.17. 17:48
Gyurcsó Ádám győzelemhez segítette a Vidit Horváth Ferenc első fehérvári bajnokiján (Fotó: Meder István)
A Videoton hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 12. fordulójában, így Horváth Ferenc vezetőedző fölényes győzelemmel debütált az NB I-ben a székesfehérváriak kispadján. A találkozó hőse a két gólpasszt és egy gólt jegyző Gyurcsó Ádám volt; a kispestiekre ekkora vereséget még nem mértek a jelenlegi szezonban.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Videoton–Honvéd 3–0
(Feczesin 34., Gyurcsó 45+1., Juhász 64.)

A borús, de esőmentes időben rendezett mérkőzést egyértelműen a Videoton kezdte jobban. Az első 15 percben több helyzetet is kialakított, többet birtokolta a labdát és pontrúgásokból is veszélyeztette Kemenes kapuját, míg a Honvéd alig-alig mutatkozott az ellenfél térfelén.

A következő 15 percre is kitartott a Vidi fölénye, de a lendület kissé alábbhagyott. A fehérváriak csapatából ki kell emelni a támadásokat rengeteget segítő Negót és a rendkívül aktív Gyurcsót, akin szinte az össze Videoton-támadás átfutott.

A jeget a 34. percben törte meg a Videoton. A Honvéd lesgólja után remek kontratámadást vezetett a hazai csapat, Oilveira, majd Gyurcsó volt a labda útja, végül Feczesin Róbert fejezte be az akciót csukafejessel az ötös vonaláról. 1–0

Az első félidő ráadásában Gyurcsó – gólpassza után – a gólszerzők közé is feliratkozott, abszolút megérdemelten. A játékrész hosszabbításának első (és egyetlen) percében Szolnoki Roland beadása lepattant egy kispesti védőről, de pont a középen érkező Gyurcsó Ádám elé került a labda, a támadó pedig 15 méterről okosan, jobb belsővel a kapu bal oldalába helyezett. 2–0

A második félidő kezdetén valamelyest változott a játék képe, mivel a fehérváriak tudatosan több területet engedtek a kispestieknek, emiatt viszont a tempó is visszaesett, és helyzetek sem záporoztak – finoman szólva. Egy óra elteltével kisebb kakaskodás fokozta a hangulatot, három sárga lap került kiosztásra, 2:1 arányban a hazaiak „javára”. A 64. percben jött az újabb hazai gól, ami minden még függőben lévő kérdést eldöntött. A gólpasszt ismét Gyurcsó jegyezte, ezúttal szögletből. Beadását követően Juhász Roland fejelt Kemenes kapujába 9 méterről, a kapufa segítségével. 3–0

A Videoton sokkal többet birtokolta a labdát és sokkal több helyzetet dolgozott ki (9–1 volt a kapura tartó lövések különbsége), illetve hárommal több gólt is szerzett ellenfelénél, így teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot Horváth Ferenc bajnoki bemutatkozásán.

A székesfehérváriak ezzel sorozatban negyedik hazai bajnokijukat nyerték meg, a Honvéd a Ferencváros otthona után a Sóstói Stadionban is vereséget szenvedett, a 2015–2016-os szezonban a legnagyobb különbségűt.

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!