Míg öt évvel ezelőtt mindösszesen az ország 339 óvodájából 8986 gyerek látogatta az óvodai foci foglalkozásokat és fesztiválokat, addig mára az OTP Bank Bozsik-programban résztvevő óvodák létszáma megelőzte az iskolák létszámát. Az utóbbi másfél évben még látványosabb a fejlődés, 2015 szeptembere óta csaknem 500 új óvodával és több mint 10 ezer óvodással bővült a sportágba érkezők száma.
A programban résztvevő óvodák vállalják, hogy hetente minimálisan egy alkalommal játékos futballfoglalkozást tartanak, amelyen legalább 10 öt-hatéves kisgyermek focizik, valamint azt is, hogy évente négyszer Grassroots-fesztiválokon vesznek részt a gyerekekkel.
„A képzés az MLSZ szakmai támogatásával zajlik. A gyerekekkel testnevelő tanárok, edzők, valamint óvodapedagógusok foglalkoznak, akik részt vesznek az MLSZ által szervezett képzéseken, és ott szerzik meg a gyerekek foglalkoztatásához szükséges tapasztalatokat” – mondta Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője a Nemzeti Sport Online-nak.
Sipos hozzátette, a fiatal labdarúgók számára ebben a korban még nem a versengés, hanem a játék a fontos. A foglalkozások elsődleges célja az örömszerzés, a testmozgás, a sport, a futball megszerettetése, a közösségi élmények erősítése, valamint a gyerekek testi, szellemi és lelki fejlődése.
„Ilyenkor a gyermekek még nem versenyeznek egymással, nincsenek győztesek és vesztesek” – hangsúlyozta Sipos.
A huszonhárom megyei jogú városból 410 óvoda és 8602 óvodás kisgyermek képviselteti magát a Bozsik-programban, Budapesten 188 intézményben 3299 bozsikos fiatal rúgja a labdát. Érdekesség, hogy a megyei jogú városok esetében Békéscsabán (18), Dunaújvárosban (14), Salgótarjánban (12) valamennyi óvoda résztvevője a programnak, míg Nyíregyházán, Érden, Tatabányán, Szombathelyen és Hódmezővásárhelyen ugyancsak közelít a részvételi létszám a település intézményi számához, de látványos előrelépésről beszélhetünk több más nagyvárosban, így például Egerben és Miskolcon is.