Az NB I tavaszi idényének kezdete előtt megnéztük, hogyan áll a bajnokság fair play táblázatának rangsora. Érdekes a lista, hiszen a bajnoki címért csatázó Ferencváros és Videoton áll az utolsó két helyen…
„Minden mérkőzésről ellenőri jelentés készül, ennek része a fair play értékelés. A pontozás öt területet érint: a sárga és piros lapokat, az ellenfél tiszteletét, a játékvezetőkkel szemben tanúsított magatartást, a csapatvezetők viselkedését és a nézők magatartását. Az ezekre adott pontszámok alapján készül el a sportszerűségi tabella” – mondta a Nemzeti Sportnak Vámos Tibor korábbi játékvezető, aki 1999 és 2012 között volt FIFA-asszisztens, Kassai Viktor segítőjeként részt vett a 2008-as olimpián, lengetett az Argentína–Nigéria döntőn, valamint a 2010-es vb-n is ott volt, többek között a spanyol–német elődöntőn kapott szerepet, az NB I-ben 280 meccsen volt közreműködő.„Minden mérkőzésről ellenőri jelentés készül, ennek része a fair play értékelés. A pontozás öt területet érint: a sárga és piros lapokat, az ellenfél tiszteletét, a játékvezetőkkel szemben tanúsított magatartást, a csapatvezetők viselkedését és a nézők magatartását. Az ezekre adott pontszámok alapján készül el a sportszerűségi tabella” – mondta a Nemzeti Sportnak Vámos Tibor korábbi játékvezető, aki 1999 és 2012 között volt FIFA-asszisztens, Kassai Viktor segítőjeként részt vett a 2008-as olimpián, lengetett az Argentína–Nigéria döntőn, valamint a 2010-es vb-n is ott volt, többek között a spanyol–német elődöntőn kapott szerepet, az NB I-ben 280 meccsen volt közreműködő.
„Ez a rangsor is érdekes lehet, szezon közben talán először kerül nyilvánosságra. A szurkolók, a játékosok és a vezetők is biztosan megnézik, hol áll a csapatuk – folytatta Vámos. – Kulturált légkör nélkül nincs esélye annak, hogy családi program legyen egy futballmeccs. De ehhez tenni kell – a nézőnek, a csapatok szereplőinek egyaránt. Korábbi játékvezetőként elfogult vagyok a kollégákkal, de amikor a játékos kergeti, s üvöltve kéri rajta számon az ítéletet, az rossz a futball egészének – ki akar ilyen légkörben dolgozni? Ha hölgyeket, gyerekeket akarunk a lelátókra csábítani, ezek az üzenetek nem jók. Pedagógusként mondhatom, kulcsfontosságú, mit látnak a gyerekek. Nem mindegy, milyen értékrendet és példát látva nőnek fel. Van egy jó magyar közmondás: Amilyen a mosdó, olyan a törülköző. A kispadon ülők magatartása – ezt bizton állíthatom – kihat a játékosokra és a nézőkre is.”