A műsorban felidézték, a Körkapcsolásban egy időben három helyszínről közvetítettek három bajnokiról, az első rádiós mérkőzés-közvetítés pedig az 1930-as Magyarország–Olaszország mérkőzés volt, melyet Pluhár István közvetített a rádióban, majd 1951 májusától két helyszínről érkeztek információk.
Török László feljegyzései szerint a Körkapcsolásban Szepesi György, Szűcs Ferenc, Gulyás Gyula, Novotny Zoltán, Dobozi László, Horváth Kálmán, Kovács Imre, Roska Miklós és a kitalálásban is részt vevő Takács Árpád vett részt, utóbbi kettő pedig egy lillafüredi nyaralás alkalmával találta ki a műsort.
„Először a technikusok jelentkeztek be, megvolt a kör, megkapták a riporterek a mikrofont és akkor kezdődött az összedumálás. Annál felejthetetlenebb nem volt” – idézte fel Török László. –„Volt, hogy Knézy Jenő benne volt a rádiós körben. Jenő akárhova ment, Debrecenbe, Diósgyőrbe vagy Fehérvárra, mindig megtalálta a legjobb péket, úgyhogy mindig elmondta, hogy ha jöttök, itt és itt menjetek le, és otta legjobba pék” – emlékezett vissza Török László, aki felelevenítette, hogy amikor Miskolcra mentek, akkor emődi tehéntáncot ettek, mert az volt a legfinomabb, de Zalaegerszegre tartva a sármelléki kocsmánál is megálltak.
„Volt ezeknek a túráknak egy mellékszála, hogy ezeket az intézményeket is érintettük, nem csak a futballpályák voltak érdekesek” – tette hozzá Deák Horváth Péter.
A TELJES BESZÉLGETÉS IDE KATTINTVA HALLGATHATÓ MEG!