A Fehérvár hétgólos meccsen győzte le bolgár ellenfelét

R. P.R. P.
2024.07.11. 19:42
Fotó: fehervarfc.hu
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a szlovéniai Kranjska Gorában a Fehérvár 5–2-re legyőzte a bolgár Hebart.

A 14. percben Tobias Christensen megszerezte a vezetést Pető Tamás csapatának büntetőből. Mindössze két percig tartott az előny, Atanasz Kabov egyenlített.

Egészen az 54. percig nem változott az állás, ekkor Katona Mátyás törte meg a gólcsendet. Bár tíz perc múlva ismét egyenlített a Hebar Martin Mihajlov révén, ezután már csak a Fehérvár szerzett gólt. A 69. percben Pető Milán, a 79. percben Kasper Larsen, majd öt perccel a vége előtt Kovács Patrik is betalált – így a vége 5–2-es fehérvári siker lett.

A Fehérvár szombaton a szlovén másodosztályú Dekani ellen folytatja a felkészülési meccsek sorozatát.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Fehérvár FC–FK Hebar (bolgár) 5–2
Kranjska Gora (Szlovénia)
Fehérvár: Tóth B. (Veszelinov, 61.) – Spandler, Schön, Melnik (Huszti, 77.), Lirim M. Kastrati (Pető, 50.), Csongvai, Christensen (Stefanelli, 65.), Bedi (K. Larsen, 73.), Szerafimov, Gradisar (Kovács P., 65.), Katona M. (Babos, 70.). Cserepad: Simut, Berki, Kovács B., Kecskés
A Fehérvár góljai: Christensen, Katona, Pető, Larsen, Kovács P.

A FEHÉRVÁR FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Szlovénia, július 8–17.
Bábolna (megye I)–Fehérvár 0–9 (Gradisar 2, Schön, Katona M., Csongvai, Berki M., Kovács P., Simut, Kovács B.)
Fehérvár–Ajka (NB II) 3–2 (Schön, Kovács P., Katona M. – 11-esből) /2x60 perces mérkőzés/
Szlovéniában:
Fehérvár FC–FK Hebar (bolgár) 5–2 (Christensen, Katona, Pető, Larsen, Kovács P.)
Július 13., 11.30: Fehérvár FC–NK Dekani (szlovén, II. o.)
Július 17., 15.00: Fehérvár FC–Göztepe (török)