Felkészülés: egy góllal kikapott a Kecskemét a katari Al-Arabitól

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.10. 20:21
A KTE nem sáfárkodott jól a helyzeteivel (Fotó: Kecskeméti TE/Facebook)
A labdarúgó NB I-es Kecskeméti TE felkészülési mérkőzésen 1–0-s vereséget szenvedett a hétszeres katari bajnok Al-Arabitól az ausztriai Tarcsafürdőn.

A KTE 2x50 perces edzőmérkőzést játszott Ausztriában a katari élvonal legutóbbi kiírásának ötödik helyezettjével. Az első félidőben a magyar csapatnak volt több helyzete, ám Lukács Dániel ziccerét, Pálinkás Gergő fejesét, Matheus Leoni bombáját és Banó-Szabó Bence szabadrúgását is védte a kapus, míg Kovács Barnabás kísérlete csak centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkot.

A szünet után kevésbé eseménydúsan alakult a találkozó, majd az Al-Arabi gyakorlatilag az első helyzetéből megszerezte a vezetést. A hajrában Banó-Szabó mellett Helmich Pál is egyenlíthetett volna, azonban a befejezések pontatlanok voltak, így a dohai együttes megnyerte a mérkőzést. 0–1

KECSKEMÉTI TE–AL-ARABI (katari) 0–1 (0–0)
Tarcsafürdő
KTE: Kersák – Nagy K., Szűcs K., Belényesi, Katona L., Leoni, Nikitscher, Banó-Szabó, Kovács B., Pálinkás, Lukács D. Csere: Derekas, Meszhi, Szabó A., Polyák, Vágó B., Helmich, Zsótér, Májer, Kovács K., Zeke, Vattay. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Isza Laj (75.)