Két Bumba-góllal sem bírt az ETO a Kisvárdával

R. P.R. P.
2024.07.20. 18:24
Fotó: kisvardafc.hu
Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen az NB I-ben szereplő ETO FC Győr 2–2-es döntetlent játszott az élvonalból idén kiesett Kisvárdával.

A 21. percben Claudiu Bumba 4 méterről fejelt gólt, de négy perccel később Milos Szpaszics 15 méteres erős lövéssel egyenlített. A Kisvárda a vezetést is megszerezte Aleksandar Jovicic fejes góljával a 68. percben, de a Győr a hajrában döntetlenre mentette a meccset, miután Bumba ismét betalált.

A ZTE szoros meccsen kikapott a horvát Sibeniktől, de a DVTK és a Nyíregyháza bajnoki főpróbája jól sikerült: előbbi legyőzte a Michalovcét (Nagymihály), utóbbi a Békéscsabát múlta felül.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
ETO FC Győr–Kisvárda (NB II) 2–2
Budapest, Honvéd Magyar Futball Akadémia
GYŐR: Gyurákovics – Albion (Vera, 76.), Bitri (Szépe, 76.), Boldor, Vianna (Csontos D., 59.), Anton, Tóth R. (Krkic, 76.), Skvarka (M. Krivokapics, 86.), Bumba, M. Diarra (Boschilia, 67.), Lukics (Farkas B., 59.).
KISVÁRDA: Hrabina – Cipetic, Lippai (R. Stefan, 60.), Jovicic, Körmendi (Széles, 60.) – N. Ponomarenko (Soltész I., 60.), Matic (Szőr, 60.) – Szpaszics (Molnár G., 60.), Bíró B. (Scsadej, 60.), Camaj (Soltész D., 60.) – Mesanovic
Gólszerző: Bumba 21., 87., ill. Szpaszics 25., Jovicic 68.

AZ ETO FC GYŐR NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
ETO–MSK Zilina (Zsolna, szlovák) 3–0 (Bumba 2, M. Diarra)
ETO–Bp. Honvéd (NB II) 3–0 (Skvarka, Bumba, Ráska)
Dunaszerdahely: ETO–STK Samorín (Somorja, szlovákiai, II. o.) 3–1 (William, Csóka B., Skvarka)
Dunaszerdahelyi AC (szlovákiai)–ETO FC Győr 2–1 (Bumba)
ETO–Kisvárda (NB II) 2–2 (Bumba 2)

MTK–Révkomárom (szlovákiai) 0–0

ZTE FC–HNK Sibenik (horvát) 1–2
Zalaegerszeg
ZTE: Gundel-Takács – Szafronov, Várkonyi, Mim, Csonka, Szendrei N., Szankovics, Medgyes, Kiss B., Spoljaric, Dénes.
Csere: Németh E., Barbarics, Cubrilo, Sajbán Máté, Croizet, Nyíri, Evangelu, Bakti, Vogyicska, Németh D.
G: Németh D.

A ZALAEGERSZEGI TE FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Szlovénia
Csákvár: ZTEMÁV Előre Főnix (NB III) 7–0 (Németh D. 2, Spoljaric 2, Dénes Cs. V. 2, Boros)
Lendva (Szlovénia): ZTE–NK Varazdin (horvát) 0–2
ZTE–NK Bistrica (szlovén) 1–2 (Németh D.)
ZTE–NK Lokomotiva Zagreb (horvát) 0–2
NK Nafta Lendava (szlovén)–ZTE 3–3 (Mim, Németh D., Spoljaric)
ZTE–NK Sibenik (horvát) 1–2 (Németh D.)

DVTK–Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovák) 3–1
Miskolc
DVTK: Odincov – Gera D., Szatmári, Lud, Sanicanin, Klimovics, Vallejo, Pozeg Vancas, Varga Z., Rakonjac, Rarszalla
Csere: Sentic, Csorbadzsijszki, Bárdos, Kampecisz, Bényei, Holdampf, Drezgics, Fekete, Franchu, Huszár, Gluscsevics
G: Varga Z., Rakonjac, Bényei

A DIÓSGYŐRI VTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Ausztria
DVTK–Putnok (NB III) 5–0 (Jurek 2, Rakonjac, Herbák, Bényei)
Ausztriában:
DVTK–Universitatea Cluj (romániai) 2–0 (Edomwonyi 2 – az elsőt 11-esből)
DVTK–Csíkszereda (romániai, II. o.) 0–1
DVTK–Fortuna Düsseldorf (német, II. o.) 0–4
Miskolcon:
DVTK–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovák) 3–1 (Varga Z., Rakonjac, Bényei)

Nyíregyháza Spartacus FC–Békéscsaba (II.) 3–2
Nyíregyháza
Nyíregyháza: Fejér – Rjaskó, Alaxai, Gengeliczki (Jokics, 70.), Farkas B. (Navrátil, 65.), Kesztyűs (Kovács M., 65.), Nagy D., Nagy B., Kovácsréti (Pinte, 70.), Ramos(Babics, 59.), Gresó (Beke, 70.)
G: Rjaskó, Farkas, Beke

A NYÍREGYHÁZA NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Ausztria, július 1–11.
Nyíregyháza–Cigánd (NB III) 5–1 (Beke, Kovácsréti – 11-esből, Cseh, Daróczi, Herjeczki – 11-esből)
Nyíregyháza–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 1–1 (Ramos – 11-esből)
Nyíregyháza Spartacus–FK Napredak (szerb) 1–3 (Kovácsréti)
Nyíregyháza–NK Osijek (Eszék, horvát) 2–2 (Gresó, Beke)
*Nyíregyháza–HNK Rijeka (horvát) 1–3 (Oláh B.)
Nyíregyháza–Békéscsaba 3–2 (Rjaskó, Farkas, Beke)