Két góllal kikapott a horvát ezüstérmestől az NB I-es rajtra készülő Nyíregyháza

K. Zs.K. Zs.
2024.07.10. 14:49
Fotó: Nyíregyháza Spartacus
A labdarúgó NB I rajtjára hangoló Nyíregyháza Spartacus 3–1-re kikapott a horvát élvonalbeli Rijekától. A két csapat 2x60 perces felkészülési mérkőzést vívott egymással szerdán Ausztriában.

Az első hatvan perc csak helyzeteket hozott, gólokat nem, a másodikban aztán rövid idő alatt háromszor is a kapuba talált a horvát bajnokság legutóbbi ezüstérmese. A lefújás előtt nem sokkal Oláh Benjámin 28 méteres lövéssel szépített.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HNK Rijeka (horvát)–Nyíregyháza Spartacus 3–1 (0–0)
Haus im Ennstal (Ausztria)
Nyíregyháza: Fejér (Bese 60.; Tóth B., 90.) – Rjaskó (Gengeliczki, 73.), Alaxai (Tamás, 73.), Temesvári (Oláh B., 73.), Navrátil (Beke, 73.), Kesztyűs (Kovács M., 73.), Nagy D. (Bertók, 73.), Nagy B.(Horváth K., 73.), Kovácsréti (Pataki, 73.), Myke Ramos (Babic, 60.), Gresó (Pinte, 73.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Ivanovic (70., 85.), Butic (80.), ill. Oláh B. (120.)
Forrás: nyiregyhazaspartacus.hu

A NYÍREGYHÁZA NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Ausztria, július 1–11.
Nyíregyháza–Cigánd (NB III) 5–1 (Beke, Kovácsréti – 11-esből, Cseh, Daróczi, Herjeczki – 11-esből)
Nyíregyháza–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 1–1 (Ramos – 11-esből)