Női NB I: az MTK négyet vágott a Pécs otthonában

T. Z.T. Z.
2024.09.07. 19:34
Az MTK a Pécs otthonából hozta el a három pontot (Fotó: MTK Budapest/Facebook)
Öt mérkőzést rendeztek szombaton a női labdarúgó NB I 3. fordulójában: hazai pályán győzött a Győr, a Budapest Honvéd és a Puskás Akadémia, míg az MTK a Pécs vendégeként, a DVTK pedig Soroksárról hozta el a három pontot.

NŐI NB I
3. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–SZEKSZÁRDI WFC 2–1 (0–0)
Győr. V: Bognár R. (Szabados, Dévai)
ETO FC: Krizsan – Öreg, Kovács L., Nagy F., Frajtovics – Kern (Horvathová, 66.), Abambila, Savanya (Jánosi, 84.), Sali (Süle, 66.) – Kocsán, White. Vezetőedző: Dörnyei Balázs
SZEKSZÁRD WFC: Török – Schell, Acsádi, Jáhn, Vári (Zahár, 84.) – Kágyi (Garabecz, 77.), Bartalis, Sztevanovics, Kovács Zs. – Nagy-Cseke (Prigli, 37.), Taylor. Vezetőedző: Micskó Márk
G: Savanya (55.), Kocsán (80.), ill. Acsádi (64.)

BUDAPEST HONVÉD FC–ASTRA HFC 2–0 (2–0)
Honvéd MFA utánpótlás-központ. V: Kalydy D. (Jávorka, Nyeste)
BP. HONVÉD: Pasar – Silva, Morris, Csuhai, Kós (Hajpál, 76.) – Sipőcz, Josy (Katona, 84.), Hrelja, Szabó J. (Kurkotovics, 84.) – Nádudvari, Váradi (Végh, 95.). Vezetőedző: Martin Masaryk
ASTRA: Halla – Szennai (Angyal, a szünetben), Kirschner (Gabona, 77.), Tatai, Simon (Szabó, 57.) – Pap, Balogh, Csolti, Gelb – Szakonyi, Kós (Antalicz, 71.). Vezetőedző: Dombó János
G: Kós (5.), Csuhai (41.)
Kiállítva: Csuhai (55.)

PUSKÁS AKADÉMIA FC–KÉSZ-ST. MIHÁLY-SZEGED 3–2 (2–1)
Felcsút. V: Kovács F. (Végh, Deme)
PUSKÁS AFC: Dannback – Pécsi (Jánoska, 89.), Harmat, Palakovics, Nagy N. – Szarvas, Nagy L., Brekovszki (Szűcs F., a szünetben) – Tanaszkovics – Szurovceva (Knezevics, 60.), Tóth Zs. (Bokor, a szünetben). Vezetőedző: Halászi Kinga
SZEGED: Aradi – Marjanovics, Kránicz, Sajti, Németh (Juhász, 78.) – Szimonovics, Koszo, Malesevics – Petrovic, Sovány (Ónodi, 78.), Nagy L. Vezetőedző: Hadár Attila
G: Tanaszkovic (9.), Nagy L. (29. – 11-esből), Knezevics (76.), ill. Marjanovics (34.), Ónodi (80.)

PÉCSI MFC–MTK BUDAPEST 1–4 (1–1)
Pécs. V: Alafi B. (Jakab, Dr. Bencze)
PMFC: Bednar – Bódis (Kőmíves, 85.), Bolboaca, Bocz, Rituper (Gyánó, 90.) – Kiss G, Vasile (Máté, 76.), Belaya – Turi, Spiel (Égi, a szünetben), Farkas (Kövesdi, 85.). Vezetőedző: Németh Zsolt
MTK BUDAPEST: Varga – Legendás (Tenyei-Tóth, a szünetben), Vajda (Farkas, 79.), Palama, Pataki (László, 66.) – Mészáros (Murár, 66.), Zágor, Bokor, Molnár (Szabó M., a szünetben) – Vágó, Siklér. Vezetőedző: Makrai László
G: Kiss G. (41.), ill. Palama (29., 65.), Vágó (53., 55.)

SOROKSÁR SC–DVTK 1–2 (0–1)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep. V: Altorjay Á. (Juhász, Rigó)
SOROKSÁR: Ascher – Hanász, Czinege, Benke (Schmidt, a szünetben), Mucsi (Buzás, a szünetben) – Mislai, Győrik, Földvári (Miszlai, 37.), Jákri – Patkós (Csizmadia, 80.), Nyúl. Vezetőedző: Dukon Béla
DVTK: Galambvári – Szolomájer, Kazanowska, Komlós – Mikó (Havasi, 90.), Madarász, Boros, Ezer (Connell, a szünetben) – Katona (Avery, a szünetben), Myhal (Nagy P., 82.), Krisztin (Sain, 72.). Vezetőedző: Bém Gábor
G: Nagy P. (88.), ill. Myhal (26.), Győrik (84.)

A bajnokság állása: 1. ETO FC 9 pont (9–3), 2. Puskás Akadémia 9 (7–3), 3. MTK 6 (9–3), 4. FTC-Telekon 6 (2 mérk., 7–1), 5. Viktória FC 6 (2 mérk., 3–0), 6. PMFC 4 (4–4), 7. DVTK 3 (5–8), 8. Szeged 3 (4–7), 9. B. Honvéd 3 (3–7), 10. Szekszárd 1 (1–3), 11. Soroksár 0 (1–7), 12. Astra 0 (1–8)