Távol került a bajnoki címtől a Haladás, dobogón maradt a Barcs

2007.05.20. 21:02
Andorka Péter sem tudta bevenni a barcsi kaput

Gólnélküli döntetlent hozott az NB II Nyugati csoportjának rangadója a Barcs-Haladás összecsapás. A szombathelyiek hátránya így már öt pont a Siófok és a Felcsút mögött, és szinte már csak matematikai esélye van a bajnoki cím megszerzésére.

Andorka-lövéssel kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben kiegyenlített játék volt, a hazai kapusnak két ziccert kellett védenie Andorka és Balassa lövésénél.

A második félidőben rákapcsolt a Haladás, de a leginkább védekezéssel törődő hazai csapatból mindig volt, aki megakadályozta a gólszerzést.

Igazi helyzetig nem jutott el egyik csapat sem, csak a szögletarány (3:8) mutatta a vendégek fölényét.

A négy sárga lap ellenére sportszerű mérkőzés volt, ezzel a barcsi csapat továbbra is a dobogón maradt, a Szombathely pedig eltávolodott a bajnoki címtől.

Gól nélkül végződött a Kaposvölgye-BKV összecsapás is a mai nap másik mérkőzésén Nyugati-csoportban.

A Keleti csoportban a Karcag a sereghajtó Budafokot fogadta, amelynek nahgyon nagy szüksége lett volna a három pontra ahhoz, hogy még az utolsó pillanatban elkezdje a menekülést a kiesőzónából.

Igaz a szünetig jól tartották magukat a vendégek, de az ötvenkettedik percben mégis a Karcag jutott előnyhöz, méghozzá Domokos tizenegyese után.

A hajrához közeledve aztán végképp megpecsételődött a kiesőjelölt sorsa, ugyanis ekkor Palásti duplázta a hazaiak előnyét, és egyben a végeredményt is beállította.

LABDARÚGÓ NB II, 26. FORDULÓ

NYUGATI CSOPORT
KAPOSVÖLGYE VSC - BKV ELŐRE 0–0
A mérkőzés osztályzata: 3
Nagyberki, 150 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (9) (Deutsch Sz., Iványi I.)
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Jagodits 5, Becsiri 5, Vaskó 5, Gellér 5 – Tachie 5 (Dede –, 85.), Tereánszki-Tóth 5, Lakatos 5, Kollega K. 5. (Huzmi G. –, 66.) – Kerek 5, Horváth Gy. 5 (Halmos –, 80.)
Vezetőedző: Horváth Lajos
BKV ELŐRE: Stefán 6 – Varga A. 5, Molnár A. 5, Nemecsek 5, Novák 5 – Hégli 5, Béres J. 5, Galántai 5, Rósa H. 5 – Mohácsik 5, Pölöskei 5
Vezetőedző: Rácz László

BARCSI SC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-0
A mérkőzés osztályzata: 4
Barcs, 1000 néző. Vezette: Gergely (9) (dr. Kovács P., Nagy I. A.)
BARCS: Kuczkó 7 -- Miskovics 6, dr. Matus 7, Márton 7, Kónya 7 -- Tolnai G. 6 (Rácz --, 71), Horváth A. 6, Fónai 6, Vass 7 (Halász --, 81.) -- Koller 5, Horváth Á. 6 (Kordé 6, 46.)
Vezetőedző: Dárdai Pál
SZOMBATHELY: Sípos 7 -- Guzmics 7, Subicz 6 (Finta --, 83.), Balassa 7, Tóth 5 -- Nagy G. 6, Rajos 5, Kaj 6 -- Imre 6 (Hegyi --, 71.), Mihalecz 7, Andorka 7

KARCAG - BUDAFOK 2–0 (0–0)
Karcag, 400 néző. V: Pánczél (6) (Herbt, ifj. Kormányos).
KARCAG: Banó 6 – Mitasz 5 (Ulvicki 6, a szünetben), Orosz 6, Kocsis 5, Donka 6 – Kovács I. 6 (Tóth L. –, 65.), Lajkovics 6, Kádár G. 5, Palásti 7 – Domokos I. 6, Bogdány 6 (Kádár Zs. –, 80.). Edző: Sándor István.
BUDAFOK: Dombai 6 – Fejős 4, Németh J. 5, Hacker 5 (Fülöp 5, 50.), Kővári 4 – Rétsági 4 – Lavrencsics 6, Füzi 5, Újhegyi 5, Sipos 5 (Koltai 6, 50.) – Urbán 5. Edző: Gelei Károly.
Gólszerző: Domokos (52. tizenegyesből), Palásti (76.)

1. Nyíregyháza 26 17 8 1 62-23 +39 59
2. FTC 25 16 8 1 60-19 +41 56
3. Orosháza 26 13 7 6 47-34 +13 46
4. Bőcs 26 12 8 6 34-30 +4 44
5. Tuzsér 26 12 6 8 34-37 -3 42
6. Szolnok 26 11 9 6 40-32 +8 42