Gyász: elhunyt Fabulya György, a Békéscsaba korábbi játékosa

Vágólapra másolva!
2024.04.03. 17:55
Fabulya György (1963–2024) (Fotó: beol.hu)
Életének 61. évében elhunyt Fabulya György, a Békéscsaba korábbi labdarúgója – közölte lapunkkal Pásztor József, a Békéscsaba NB III-as csapatának szakmai tanácsadója. A gyászhírt Szenti Zoltán, a viharsarkiak korábbi csapatkapitánya, Fabulya egykori csapattársa is megerősítette a Nemzeti Sportnak.

 

Fabulya György korszakos alakja a békéscsabai futballnak, a 80-as évek végén csapatkapitánya is volt a lila-fehéreknek. Korosztályos és utánpótlás-válogatott volt. Tagja volt annak a Békéscsabának, amely 1988-ban Magyar Népköztársasági Kupát (MNK) nyert, a döntőben 3–2-re verve meg a Budapesti Honvédot.

Pályafutása során játszott külföldön a keletnémet Energie Cottbusban, a malajziai Pahang FA-ban és a finn Mikkeliben is. Itthon rövid ideig a Tiszakécske színeiben is szerepelt.

 

Legfrissebb hírek

Végső búcsú Budai Miklóstól

Egyéb egyéni
13 órája

Tragédia a Lecce szálláshelyén: elhunyt a gyúró, a csapat azonnal hazautazott

Olasz labdarúgás
16 órája

Autóbalesetben elhunyt az Érd 21 éves volt kézilabdázója

Kézilabda
17 órája

Így búcsúztak volt játékosai és kollégái Garami Józseftől

Labdarúgó NB I
2025.04.22. 18:07

Aki a vagányokkal is szót értett – Thury Gábor nekrológja Garami Józsefről

Magyar válogatott
2025.04.22. 17:08

Marco Rossi is megemlékezett Garami Józsefről

Magyar válogatott
2025.04.22. 14:54

Így búcsúztak a magyar futball szereplői Garami Józseftől

Labdarúgó NB I
2025.04.22. 13:00

Gyász: elhunyt Garami József korábbi szövetségi kapitány

Magyar válogatott
2025.04.22. 10:17
Ezek is érdekelhetik