A Mosonmagyaróvár gólgazdag meccs után távozott három ponttal Soroksárról

BENDE BENCE GÁBORBENDE BENCE GÁBOR
2024.05.05. 16:50
A Soroksár esélyesként fogadta a sereghajtó Mosonmagyaróvárt (Fotó: Nagy Gábor)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a Mosonmagyaróvár fordulatos meccset követően, 4–3-ra győzött a Soroksár otthonában. A vendégek a félidőben vezettek, majd kiegyenlítettek a fővárosiak, végül a hajrában egy szerencsés és egy szép találattal bebiztosították a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–4 (1–2)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Tőkés Róbert, Dobos Dávid)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Say (Borbély B., 86.), Kékesi, Vincze Á. – Vass Á., Németh E. (Korozmán, a szünetben) – Varga Z. (Varga I., 72.), Köböl (Dragóner F., a szünetben), Gálfi (Dobos, 82.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Radics, Czingráber, Deák I., Horváth K. – Végső, Kapornai – Csóka D., Illés D. (Szendeff, 62.), Szabó B. (Papp L., 90+5.) – Puhtyejev. Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Gálfi (39.), Kaján (56.), Lovrencsics B. (89. – 11-esből), ill. Illés D. (2.), Deák I. (5.), Kékesi (81. – öngól), Szabó B. (86.)
Lipcsei Péter: – Az ötödik percre már megvertük saját magunkat, hiszen kétgólos hátrányba kerültünk. Egyenlítésünk után bíztam a győzelemben, ennek érdekében minden támadómat becseréltem. Sajnos kettő három után már nem tudtunk talpra állni.
Nagy Ádám: – Jól kezdtük a mérkőzést, kétgólos előnyre tettünk szert, viszont két egyéni hibánkból egyenlített a Soroksár. Csapatunkban volt annyi tartás, hogy ha már ennyit dolgozott, három ponttal távozzon Budapestről.

A Soroksár remek formában fogadhatta aktuális ellenfelét, hiszen az előző három fordulóban az egész mezőnyben a legtöbb, egészen pontosan 7 pontot gyűjtött össze, ráadásul az elmúlt öt hazai bajnokijából négyet megnyert, egy alkalommal pedig ikszelt.

Ennek ellenére fővárosi szempontból katasztrofálisan kezdődött a mérkőzés, az ötödik percben már kétgólos hátrányban volt Lipcsei Péter csapata. Előbb Szabó Bence kiváló kiugratását követően Illés Dávid nem hibázott ziccerben, majd nem sokkal később egy szöglet után a csapatkapitány, Deák István volt jókor jó helyen. A 39. percben a hazai pályán kiváló formában lévő (harmadik meccsén az ötödik gólját szerző) Gálfi Norbert közeli találatával szépítettek a sárga-feketék, visszahozva a reményt a három pont megszerzésére.

A második félidőben – ahogy az várható volt – magasabb fordulatszámon pörgött a Soroksár, és az 56. percben kiegyenlített. Kaján Norbert gondolt egyet, és a saját térfeléről indulva meglódult az ellenfél kapuja felé. A vendégvédők ugyan többször is felszabadíthattak volna, ám a labda a fővárosi védő előtt maradt, aki könnyedén gurított a bal alsó sarokba.

A soroksáriak becsülettel támadtak a vezetésért, ám ismét a Mosonmagyaróvár jutott előnyhöz. Szabó Bence távoli lövése a kapufáról kifelé pattant, de a labda Kékesi Alexander lábáról a hazai kapuban kötött ki. Nem sokkal később remek ellentámadás végén Szabó Bence már a saját erejéből is betalált, kétgólos előnyhöz juttatva a vendégeket.

A hajrában még Lovrencsics Balázs értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt, de pontot már nem tudott menteni a házigazda Soroksár. 3–4