Nem bírt egymással a Putnok és a Szentlőrinc az osztályozó első mérkőzésén

F. E.F. E.
2024.06.02. 17:50
Döntetlent játszott a Putnok a Szentlőrinccel (Fotó: Putnok FC)
Az NB II-be jutásért vívott osztályozó párharc első mérkőzésén a Putnok fogadta a Szentlőrincet. A hazaiak a mérkőzés elején Lőrincz Attila szabadrúgásgóljával szereztek vezetést, ám nem sikerült megtartaniuk az előnyt, a 70. percben Pataki Bence egyenlített (1–1).

NB III-OSZTÁLYOZÓ
1. MÉRKŐZÉS

PUTNOK FC–SZENTLŐRINC 1–1 (1–0)
Putnok, Várady Béla Sportközpont, 700 néző. Vezette: Bogár Gergő (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváth Róbert)
PUTNOK: Mészáros D. –  Galacs (Kovács D., 84.), Szabó K., Tordai, Nemes –  Lőrincz A., Vattay, Váradi (Dobrovolszki, 61.) – Korbély (Mrva, 72.), Boros G., Pócsik. Vezetőedző: Szala Ákos
SZENTLŐRINC: Héninger – Miklós P., Keresztes B., Tamás L., Kiss-Szemán – Medgyesi M. (Sághy, 79.), Kesztyűs M. (Múcska, 54.), Hleba – Novák Zs. (Szabó Z., 89.), Csörgő R. (Heles, 54.), Pataki B. Vezetőedző: Pichler Gábor
Gólszerzők: Lőrincz A. (10.), ill. Pataki B. (70.)

A másik osztályozó mérkőzésen:
OPUS TIGÁZ TATABÁNYA–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (Árvai D. 45., Szegleti 65., ill. Sármány 24., Kóródi 58.)

Közel telt ház várta a csapatokat a borsodi településen az osztályozó első mérkőzésén. Mintha ez a teher a hazaiakat nyomta volna jobban, a találkozó első 10 percében nem jutottak el a vendégek tizenhatosáig. Ekkor azonban szabadrúgást végezhettek el, melyet Lőrincz Attila végzett el körülbelül 25 méterre a kaputól, s a vetődő Héninger mellett a kapuba lőtte a labdát.

A folytatásban is inkább a Baranya vármegyeiek birtokolták többet a labdát, de a nagyobb helyzetek a hazaiak nevéhez fűződtek: a 29. és a 33. percben is nagy ziccert hagytak ki, így nem tudták növelni előnyüket.

A második félidőben is sorra dolgozta ki lehetőségeit a Szentlőrinc, elsősorban mezőnyben őrölte fel ellenfelét, de egyenlíteni sokáig nem sikerült. A 70. percben azonban Pataki Bence a kifutó Mészáros mellett a léc alá vágta a labdát.

Az egyenlítést követően is nagyobb lehetőségek adódtak a vendégek előtt, melyek azonban kimaradtak. A Putnok sem adta fel, az utolsó percig próbált újabb gólt szerezni, de nem sikerült, így döntetlennel ért véget az Északkeleti és a Délnyugati bajnok párharcának első felvonása. 1–1