KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2024.07.28. 18:43
IMG_7059
A legvégén egyenlített a Kozármisleny (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 1. fordulójában az előző bajnokságban 5. helyen végző HR-Rent Kozármisleny az NB III Délkeleti csoportját megnyerő Békéscsaba 1912 Előrét fogadta. Már-már úgy tűnt, a találkozó gól nélkül ér véget, de a 87. percben a vendégek mégis begyötörtek egyet, amire a kék-fehérek a ráadásban válaszoltak.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 1–1 (0–0)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 650 néző. Vezette: Bana Gergely (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Schuszter (Beke, 88.), Vajda R., Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics – Pesti (Kócs-Washburn, a szünetben), Major S. (Horváth P., 67.), Kirchner – Daru (Barkóczi, 80.). Vezetőedző: Pinezits Máté
BÉKÉSCSABA: Póser – Kuzma, Kovács G. (Hodonicki, 88.), Csató – Kővári R. (Maronyai, 75.), Szabó B., Tóth M., Mikló – Kóródi (Pintér N., 67.) – Zádori (Vólent, 75.), Czékus (Sármány, 67.). Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Kirchner (90+4.), ill. Pintér N. (87.)
Pinezits Máté: – Sok gondunk ellenére rászolgáltunk a döntetlenre.
Csató Sándor: – Sajnos a hajrában elveszítettünk két pontot.

IMG_7047
Nem sokáig vezettek a lila mezes békéscsabaiak (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)

Kemény csatát hozott az NB II első fordulójának kozármislenyi mérkőzése, az újonc Békéscsaba a siker érdekében mindent bevetett a kék-fehérek ellen. Kozics Barnabásék sokszor látványos rövid passzos játékkal törték át a viharsarkiak sorait, igazán veszélyes helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. A lilák eközben magas letámadásukkal tudtak zavart okozni a hazaiak védelmében, de a kísérleteik pontatlanok voltak.

IMG_7043
Küzdelmes meccset játszottak a csapatok (Fotó: Laufer László/Új Dunántúli Napló)

Ahogy peregtek a percek, már-már azt hihette a közönség, hogy gól nélkül ér véget a találkozó, a 87. percben viszont jött a hideg zuhany a hazaiak számára. Egy szögletet követő jobbról érkező beadást a hosszú kapufánál álló Pintér Norbert sodort át a gólvonalon, pedig Lékai Soma is odaért, és ráfeküdt a labdára. A partjelző felemelte a zászlóját, de Bana Gergely játékvezető felülbírálta asszisztensét, és megadta a vendégek vezető találatát.

A kései gól azonban nem törte meg a Kozármislenyt, Horváth Péterék töretlenül támadtak a hátralévő percekben. A ráadásban Kócs-Washburn Erik a tizenhatos jobb sarkánál harcolt ki szabadrúgást, amelyből Kirchner Krisztián középmagasan a hosszúba lőtte a labdát, otthon tartva egy pontot. 1–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk,  mire megy a legutóbbi bajnokságban 5. helyen végzett HR-Rent Kozármisleny az NB III Délkeleti csoportját csupán egy vereséget szenvedve megnyerő Békéscsaba 1912 Előre ellen. A viharsarkiak a Tatabánya elleni osztályozót elbukták ugyan, de a Szombathelyi Haladás kizárásának és a jó bajnoki szereplésüknek köszönhetően felkérést kaptak a másodosztályban való indulásra.