Új szerzeményei egy-egy góljával fordított a Gyirmót Soroksáron

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.07.28. 18:51
A sárga mezes Soroksár hiába szerzett vezetést a Gyirmót ellen, végül vereséget szenvedett (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 1. fordulójában a Gyirmót az első félidőben hátrányba került Soroksáron, a második játékrészben azonban két új szerzeménye, Ugrai Roland, valamint az ukrán Olekszandr Piscsur találatával megfordította a mérkőzést (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ
SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Mergl – Németh E., Say, Kékesi, Nagy O. – Tóth A. (Vass Á., a szünetben), Köböl – Szabó Sz. (Dobos Á., 69.), Manner (Somfalvi, 85.), Halmai Á. (Dragóner F., 78.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 77.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Hudák M., Kovács D. (Hajdú Á., 61.) – Horváth R., Katona M., Ugrai (Kiss N., 87.) – Adamcsek (Piscsur, 61.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Halmai Á. (22.), ill. Ugrai (68.), Piscsur (83.)
Lipcsei Péter: – Az első félidő jobban nézett ki, a második játékrész viszont egyáltalán nem tetszett.
Tamási Zsolt: – Értetlenül állok az első negyvenöt perc előtt, de a második félidőben szenzációs szabadrúgásgóllal és egy gyönyörű fejessel megnyertük a mérkőzést. Úgy érzem, a második játékrész a miénk volt.

Nagyot küzdött mindkét csapat (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

Az előző bajnokság hatodik és hetedik helyezettje egymás ellen kezdte a 2024–2025-ös NB II-es bajnokságot.

A mérkőzés első perceiben inkább a gyirmótiaknál volt a labda. Ugrai előbb egy beadással, majd egy lövéssel okozott veszélyt Mergl kapujára. A hazaiak részéről nem sokkal később Szabó Szilárd próbálkozhatott lövéssel. A 10. perc után már kiegyenlítettebb lett a játék, a félidő felénél aztán Halmai Ádám révén megszerezte a vezetést a Soroksár. Mergl Ugrai szabadrúgásánál is résen volt a félidő hajrájában, az első félidő hosszabbításában pedig Szabó Szilárdnak volt egy veszélyes kísérlete.

Harcosságból nem volt hiány (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

A második félidő elejétől nagyon visszaállt a Soroksár, de a gyirmóti mezőnyfölény sokáig meddőnek bizonyult. A Horváth felrúgásáért járó szabadrúgás viszont a 68. percben meghozta az egyenlítést a vendégeknek: Ugrai Roland lövése a jobb kapufáról pattant a kapuba. Tizenöt perccel később a korábbi soroksári játékos, Katona Máté beívelését fejelte a hálóba a csereként nem sokkal korábban beálló ukrán Olekszandr Piscsur. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, a gyirmótiak győzelemmel kezdték az idényt a Szamosi Mihály Sporttelepen. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT.

A második félidőben fordítani tudott a Gyirmót (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)