A szünet után fordított a Szeged, és megszerezte első győzelmét

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2024.08.18. 18:38
A két nyeretlen csapat találkozója után a kék-fekete mezes Szeged örülhetett (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Soroksárt fogadta: a vendégek a szünetben vezettek, ám a Tisza-parti csapat két centere révén megfordította az eredményt (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SOROKSÁR SC 2–1 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1014 néző. Vezette: Farkas Tibor (Garai Péter, Toplánszki Szabin)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Pejovics (Kurdics, a szünetben), Tóth B. – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Sarr, 70.), Varga B. (Palincsár, 84.), Takács-Földes (Mohos, 70.) – Novák Cs. (Borvető, 70.). Vezetőedző: Michael Boris
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Kékesi, Dhonata – Vass Á. (Németh E., 65.), Tóth A. – Szabó Sz. (Dobos Á., 65.), Manner (Korozmán, a szünetben), Halmai Á. (Somfalvi, 81.) – Dragóner F. (Lovrencsics B., 65.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Novák Cs. (56.), Borvető (79.), ill. Szabó Sz. (40.)
Michael Boris: – Három nyeretlen mérkőzés után muszáj volt nyernünk. Fontos siker ez nekünk, hiszen előbb kikaptunk, majd számos helyzetből sem tudtunk betalálni a következő két találkozón. Most előre védekeztünk és támadtunk, de a Soroksárnak volt egy nagy helyzete és gólja az első félidőben. A szünet után változtattunk, a rögzített helyzeteink révén pedig gólokat tudtunk szerezni. Megmutattuk, mit tudunk a labdával, és remélem, Mezőkövesden megint így teszünk, és lépünk egyet előre.
Lipcsei Péter: – Az első félidőhöz gratulálhatok a csapatomnak, mert mindent megtettünk azért, hogy pontot vagy pontokat vigyünk el. Ez már a negyedik meccs, amelyen jól játszunk, talán az ellenfélnél is jobban, de nem mi nyerünk. A Szegedtől nem láttam veszélyes támadásokat, amelyekre előzetesen felkészültünk, az első gólt viszont meglehet, hogy egy olyan döntés előzte meg, amely nem minket segített.

Varga Balázs (balról) nem talált be, de a Szeged így is nyerni tudott (Fotó: Gémes Sándor)

Jó iramú meccset játszott egymással a két alakulat, a Szeged volt inkább kezdeményezőbb, így meglepetésként érte a szurkolókat Szabó Szilárd kapufája. Sőt a vendégjátékos a 40. percben megszerezte a vezetést is csapatának, amikor a szegediek belehibáztak a labdajáratásba, a soroksári támadó pedig köszönte a lehetőséget.

A szünet után még nagyobb sebességre kapcsolt a hazai együttes, és az 56. percben Novák Csanád, majd a 79. percben Borvető Áron vette be a vendégkaput – a két center segítette ki a szegedieket.

A két, eddig nyeretlen csapat közül tehát a Szeged tudott egyet előrelépni, és megérdemelten szerezte meg a három pontot. 2–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.

16. Soroksár SC4133–7–41

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy az egyaránt nyeretlen Szeged és Soroksár egymás ellen.