Ugrai ismét góllal járult hozzá a Gyirmót győzelméhez

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.08.04. 20:49
Nem feltartott kézzel állt ki a meccsre Csörgő Viktor és a Gyirmót: két góllal bizonyult jobbnak a Mezőkövesdnél a hazai csapat (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a Gyirmót FC Győr a Mezőkövesdet fogadta, s a meccset két szép gól döntötte el a hazaiak javára (2–0).

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–0 (2–0)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 920 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Máyer Gábor, Topálszki Szabin)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Helembai – Katona M., Hudák M. (Szegi, 90+2.) – Horváth R. (Molnár J., 73.), Madarász (Hajdú Á., 73.), Ugrai (Miknyóczki, 73.) – Adamcsek (Piscsur, 59.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
MEZŐKÖVESD: Juhász I. – Kojnok, Varjas, Bora, Zachán (Jova B., 62.) – Zvekanov – Harsányi (Bartusz, a szünetben), Krausz (Takács B., 74.), Cseri, Cibla (Posztobányi, a szünetben) – Szalai J. (Bányai, 62.). Vezetőedző: Tóth Mihály
 Gólszerző: Horváth R. (32.), Ugrai (44.)
Tamási Zsolt: – Csak az eredménnyel vagyok elégedett, a mutatott játékkal nem. Rúgtunk két szép gólt, ezzel sikerült nyernünk.
Tóth Mihály: – Még fejlődnünk kell az átmenetekben, bár a múlt héti játékunkhoz képest láttam javulást. Mi játszottuk a futballt, a Gyirmót pedig rúgta a gólokat.

A látszat csal, nem győzött a mezőkövesdi túlerő (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)

A két sárga-kék csapat összecsapásán a vendégek jutottak el előbb helyzetig, ám Varjas fejese nem volt elég pontos. A kövesdiek már a saját térfelükön igyekeztek nyomás alá helyezni a gyirmótiakat a meccs elejétől kezdve. Az első hazai helyzet egy rögzített helyzet után alakult ki, ám Katona lövését blokkolni tudták a védők. A 32. percben aztán a hazaiak szereztek vezetést Horváth Rajmund remek találatával, majd a 44. percben Ugrai Roland növelte a hazaiak előnyét.

Tóth Mihály a szünetben kettőt cserélt, de ez nem hozta meg a várt változást. A 62. percben aztán újabb kövesdi cserék következtek. Bányai négy perccel a beállása után egy erős lövéssel hívta fel magára a figyelmet. Közben pedig Ugrai kis híján tovább növelte a hazai előnyt. Az utolsó negyedórában a labda többnyire a Mezőkövesdnél volt, a gyirmótiak pedig kontrákkal próbálkoztak – kétségtelenül ez a rész volt a mérkőzés legizgalmasabb része. Gól azonban nem esett már, a Gyirmót két góllal győzött tehát a Mezőkövesd ellen. Tamási Zsolt csapata százszázalékos, míg Tóth Mihály együttese a múlt heti gól nélküli döntetlen után ezúttal sem tudott betalálni. 2–0

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.

Hársfalvi bravúrt mutatott be (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)