Egy helyen a Magyar Kupa eredményei: 25 csapat jutott tovább szombaton

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.14. 22:30
Tizenegyesek után harcolta ki a továbbjutást a piros mezes Kisvárda (Fotó: kisvardafc.hu)
A Mol Magyar Kupa 3. fordulójában 25 mérkőzést rendeztek szombaton. Mind a hét pályára lépő NB I-es csapat továbbjutott, a 12 NB II-es együttesből kilenc maradt állva, és lesz még hét harmadosztályú és két megye I-es gárda is a legjobb 32 között.

HÉT NB I-ES CSAPAT JUTOTT TOVÁBB

Eddig mindegyik élvonalbeli együttes bejutott a legjobb 32 közé, szombaton hét gárda – a DVSC, az ETO, a Fehérvár, az MTK, a Nyíregyháza, az Újpest és a ZTE – csatlakozott a korábban játék nélkül továbblépő Pakshoz. A találkozókról bővebben az eredményekre kattintva olvashatnak.

HÁROM MÁSODOSZTÁLYÚ CSAPAT BÚCSÚZOTT, KÉT MEGYE I-ES MÁR TOVÁBBLÉPETT

A Vasas és a Békéscsaba élvonalbeli, a Csákvár másodosztályú csapattal szemben esett ki a Magyar Kupából.

A Honvéd a 37. percig négygólos előnyre tett szert, majd ugyan a 218 NB I-es meccsel rendelkező Remili Mohamed tizenegyesből szépített, a Kelen SC-nek nem volt esélye a pontszerzésre – az 1–5-ös végeredményt Ihrig-Farkas Sebestyén állította be a 82. percben.

A Kisvárda a III. Kerület vendégeként nem tudott a kapuba találni, ráadásul Aleksandar Jovicic a 68. percben a második sárgája után piros lapot kapott. Voltak helyzetei a tíz emberrel játszó vendégeknek, ám a hosszabbításban sem született döntés, így jöhettek a tizenegyesek, amelyeknél a másodosztályú csapat bizonyult higgadtabbnak, s 4–2-re megnyerte a tizenegyespárbajt.

Az Ajka Doncsecz Levente 99. percben szerzett góljával győzte le 3–2-re a Nagykanizsát, a BVSC pedig kétszer talált be a hosszabbítás során, így 2–0-val búcsúztatta a DEAC-ot. A Szeged-Csanád GA a rendes játékidőben eldöntötte a mérkőzését, de csak 2–1-re múlta felül a Füzesabonyt, viszont a Soroksár és a Tatabánya magabiztosan, 4–0-s és 2–0-s sikerrel jutott tovább.

Már a 6. percre kétgólos előnybe került a Szentlőrinc, majd 3–1-re is vezetett, de a Pécsi MFC a rendes játékidő hajrájában egyenlített. A hosszabbításban nem született újabb gól, a tizenegyespárbajt pedig a vendégek 5–4-re megnyerték – egyedül Rabatin Richárd hibázott –, így a Pécs esett ki a kupából. A Mezőkövesd Bartusz Dániel duplájával került kétgólos előnybe az első félidőben, majd ugyan a Csákvár szépített a második játékrész közepén, a hazaiak újfent betaláltak, és 3–1-gyel kiejtették a szintén másodosztályú ellenfelüket.

Két megyei első osztályú együttes ott lesz a legjobb 32 között – hozzájuk vasárnap még egy gárda csatlakozik –, a Veszprém megyei Balatonalmádi tizenegyesekkel, a szabolcsi Tarpa 5–0-s győzelemmel jutott tovább.

MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
PÉCSI MFC–SZENTLŐRINC 3–3 (1–2, 3–3, 3–3) – 11-esekkel 4–5
Pécs, 300 néző. Vezette: Kovács Gábor Péter (Máyer Gábor, Ring Kevin)
PMFC: Varasdi – Sági (Bor, a szünetben), Ikonomou, Füredi, Preklet – Rabatin, Zvara (Bachesz, a szünetben) – Szalánszki (Wirth, 80.), Bukovics (Tóth Z., 66.), Fejős (Vas B., 76.) – Daru (Miklós, 114.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
SZENTLŐRINC: Gyurján – Szekszárdi T. (Poór, 91.), Szekszárdi M. (Keresztes B., 63.), Dinnyés, Stifter – Rab, Medgyesi (Kiss-Szemán, a szünetben), Bőle (Heles, 66.), Nagy R. (Novák Zs., a szünetben), Hajdú R. (Bíró D., a szünetben), Tóth-Gábor. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Dinnyés (0–1) a 3., Rab (0–2) a 6., Rabatin (1–2) a 42., Tóth-Gábor (1–3) az 51., Bachsesz (2–3) a 75., Tóth Z. (11-esből, 3–3) a 89. percben
Aczél Zoltán: – Sajnos kissé későn érkeztünk meg a mérkőzésbe. De ha már ott voltunk, akkor erőnlétben felvettük a versenyt az NB II éllovasával is. Kialakítottunk helyzeteket, jó eredményt értünk el, de ez a kupa, ahonnan sajnos kiestünk.
Waltner Róbert: – Csak a továbbjutásnak tudok örülni, hiszen három játékosom is kórházba került. A Pécs szerintem alattomosan, durván futballozott.
Tudósított: PUCZ PÉTER