NB II: a hajrában kapott ki a Szentlőrinc Csabán, megint vesztett a Honvéd, élre ugrott a Kozármisleny

2024.09.29. 19:01
Honvéd-BVSC (Fotó: Szűcs Attila/BVSC)
Több meglepetést is hozott a labdarúgó NB II 8. fordulója. Az éllovas Szentlőrinc a 85. percben még vezetett Békéscsabán, végül mégis vesztesen távozott a forduló előtt sereghajtó lila-fehér gárda otthonából. A második Kazincbarcika hazai pályán bukott el egy ötgólos rangadót a Kozármislennyel szemben, utóbbi a Gyirmót szegedi döntetlenjének köszönhetően a negyedik helyről az élre ugrott! Tovább remekel a mezőny egyetlen veretlen csapata, a BVSC, amely ezúttal a Honvéd otthonából vitte haza a három pontot. A kispestiek az újabb vereséggel ismét kieső helyre csúsztak vissza. A Budafok hátrányból győzte le a fővárosi rangadón a Soroksárt, a Tatabánya hazai pályán az Ajkától is kikapott, és már utolsó a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

A 17.00-kor kezdődött találkozók végeredményei:

Kolorcity Kazincbarcika SC–HR-Rent Kozármisleny 2–3 (Lucas 49., Katona I. 88., ill. Kirchner 17., 70., Kócs-Washburn 78.) –  vége  ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Budapest Honvéd FC–BVSC-Zugló 0–1 (Benkő-Bíró 69.) – végeONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!

KISVÁRDA MASTER GOOD–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kisvárda, Várkerti Stadion. Vezette: Szigetvári Márk (Punyi Gyula, Tőkés Róbert)
KISVÁRDA: Kovács M. – Stefan (Lippai T., 90+3.), Jovicic, Chlumecky, Körmendi – N. Ponomarenko (Osztrovka, 90+5.), Cipetic, Szőr, Bíró B. (Molnár G., 90+3.) – Mesanovic (Camaj, 79.), Szpaszics (Matanovics, 79.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Karacs D., Gregor, Varga B. – Major M. (Dusinszki, 64.) – Szabó B. (Jablonszkij, 75.), Farkas A. (Baracskai, 64.), Gazdag V. (Menyhárt, 82.) – Nagy Z., Haragos (Szakály D., 75.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Cipetic (33. – 11-esből), Molnár G. (90+5.)

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–GYIRMÓT FC GYŐR 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 658 néző. Vezette: Takács Tamás (Vrbovszki Pál, László István Sándor)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas T. (Takács J., 54.) – Könczey (Gera N., a szünetben), Szilágyi Z., Pejovics, Tóth B. – Haris, Márkvárt – Papp Á. (Lamin, 63.), Palincsár (Borvető, 77.), Takács-Földes (Mohos, 77.) – Novák Cs. Vezetőedző:  Michael Boris
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Csörgő, Hudák D., Hajdú Á. – Kovács D. (Miknyóczki, 89.) – Horváth R. (Piscsur, 90+2.), Katona M., Madarász M. (Szegi, 82.), Adamcsek – Ugrai (Kiss N., 89.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Palincsár (48.), ill. Adamcsek (47.)
Michael Boris: Örülök, hogy Palincsár első kezdőszereplése alkalmával rögtön gólt szerzett, de sajnos előtte odaajándékoztunk egy találatot az ellenfélnek. Egymás után harmadszor értünk el döntetlent, ezekkel nem lehet előrelépni a tabellán. A fiúk hét közben jól dolgoznak, de ebből a meccseken nem mindig jön vissza minden.
Tamási Zsolt: – Nagyon küzdelmes meccs volt, de erre készültünk, ráadásul nagyon jó csapat a Szeged. Talán most játszottunk a legjobban a bajnokságban, jól felkészültünk az ellenfelünk erősségeiből. Sok veszélyes támadást vezettek a hazaiak, de összességében reális a döntetlen.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZENTLŐRINC 2–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 540 néző. Vezette: Kovács Imre (Szécsényi István, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma, Kovács G. (Vólent, 73.), Csató M. – Komáromi Cs. (Hursán, 61.), Pusztai A. (Szabó B., a szünetben), Tóth M., Szatmári I. (Hodonicki, 69.), Mikló – Kóródi (Sármány, 61.), Czékus. Vezetőedző: Csató Sándor
SZENTLŐRINC: Gyurján – Keresztes, Poór (Hleba, 61.), Dinnyés, Stifter – Szekszárdi M., Kiss Szemán (Medgyesi, 61.), Nagy R. (Helesh, 68.) – Bőle (Tarcson, 89.), Hajdú R. – Tóth-Gábor (Novák, 61.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Csató M. (86.), Sármány (90.), ill. Bőle (68. –11-esből)
Csató Sándor: – Eléggé kaotikus időszakon vagyunk túl, ami megviselte az öltözőt. Nem mindig játszottunk jól ezen a mérkőzésen sem, de nem adtuk fel, és kis szerencsével sikerült az eredményt a magunk javára fordítanunk. Hozzáállásban is javultunk, nagyon akartunk győzni, aminek meglett az eredménye.
Waltner Róbert: – Jobban játszottunk, mint a Békéscsaba, de hiába volt mindkét félidőben számos helyzetünk, kimaradtak. Ahogy hátul megvan a felelősség, úgy elöl is. Elmehettünk volna több góllal is, de sajnos hátul hibáztunk. A csapat mentalitása rendben volt, mindent megtett azért, hogy pontokat szerezzen.

A 16 órakor kezdődött mérkőzések végeredményei:

OPUS TIGÁZ TATABÁNYA–FC AJKA 1–2 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Vad Anita)
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Jagodics M., Deutsch B. – Vass P. (Eördögh, 62.), Derekas (Letenyei, 76.), Soltész B., Kocsis G. (Jelena, 76.) – Csernik, Kiprich D., Varga D. (Katona K., 76.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
AJKA: Szabados – Tóth G., Jagodics B., Csizmadia Z., Kenderes – Kopácsi, Csemer (Horváth P., 38.) – Kovács N., Zsolnai, Borsos F. (Sejben, 70.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kiprich D. (24.), ill. Szarka Á. (6.), Kovács N. (13.)
Gyürki Gergely: – A mérkőzés elején két hibából két gólt kaptunk, ami elfogadhatatlan nekem. Ezt követően végig futottunk az eredmény után. Láttam a játékosaimon az elszántságot és a küzdeni akarást, a helyzeteink is megvoltak az egyenlítéshez, de nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Az utolsó húsz perc játéka felháborított, elértünk egy olyan ponthoz, ahol száznyolcvan fokos fordulatot kell vennünk.
Schindler Szabolcs: – Jól kezdtük a mérkőzést, két gyors gólt szereztünk. Az első harminc perc a terveink szerint alakult, bár egy ki nem kényszerített hiba után a hazaiak szépítettek. Ezt követően nehéz helyzetbe kerültünk, de az első félidőt kihúztuk. A másodikban kontrákra rendezkedtünk be, a szerkezetváltást követően pedig szervezettebb lett a játékunk. Stabilan védekeztünk, ami döntőnek bizonyult.

BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 2–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Budafoki MTE Sporttelep, 350 néző. Vezette: Pillók Ádám (Máyer Gábor, Ring Kevin)
BUDAFOK: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. (Horváth O., 19.) – Németh Márió (Kovács D., 82.), Sztojka – Kun B. (Rétyi, 70.), Zuigeber Á. (Merényi, a szünetben), Szűcs P. (Szabó B., a szünetben) – Vasvári. Megbízott vezetőedző: Nikházi Márk
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Króner, Bolla G., Dhonata – Vass Á. (Kundrák, 70.), Tóth A. (Dragóner F., 86.) – Szabó Sz. (Köböl, 70.), Korozmán (Gálfi N., 82.), Halmai Á. (Manner, 82.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Halmai Á. (0–1) a 15., Vasvári (11-esből, 1–1) a 32., Merényi (2–1) a 84. percben