Légiósok: a DAC a 94. percben szerezte a győztes gólt Nyitrán

2018.08.05. 21:19
Vakoun Bayo volt a meccs hőse, őt ünneplik a társak (Fotó: fcdac.sk, archív)
A DAC kétgólos hátrányból felállva 3–2-es győzelmet aratott Nyitrán a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában.

A dunaszerdahelyi csapatban Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté is kezdőként kapott lehetőséget, de utóbbi játékost a 62. percben, 2–0-s hátránynál lecserélte Peter Hyballa vezetőedző. A Vasastól szerződtetett középpályás helyére beálló Erik Pacinda három perccel később szépített Vida Kristopher lekészítéséből, majd újabb négy perc elteltével Kalmár beadása után Vakoun Issouf Bayo egyenlített (2–2).

A DAC-nak a hosszabbításban a győzelmet jelentő találatot is sikerült megszereznie, a 94. percben Pacinda szögletét követően Bayo fejelt a nyitraiak kapujába (2–3).

A dunaszerdahelyi alakulat Holman Dávid csapatához, a Slovan Bratislavához hasonlóan továbbra is hibátlan, vagyis kilenc ponttal áll.

A DAC FORDÍTÁSA 0–2-RŐL

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
3. FORDULÓ
Michalovce (Nagymihály)–Slovan Bratislava 1–2
Slovan: Holman Dávid nem került be a meccskeretbe.
FC Nitra (Nyitra)–DAC (Dunaszerdahely) 2–3
DAC: a mérkőzést végigjátszó Kalmár Zsolt és a 81. percig pályán lévő Vida Kristopher gólpasszt adott – Kalmár egy sárga lapot is begyűjtött –, míg Vida Mátét a 62. percben lecserélték.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Sahtyor Karagandi–Kajrat Almati 1–1
Kajrat: Elek Ákos és Eppel Márton is a kezdőcsapatban kapott helyet.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
1. FORDULÓ
Hibernian–Motherwell 3–0
Hibernian: Bogdán Ádám végigvédte a mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
2. FORDULÓ

Hajduk Split–NK Lokomotiva Zagreb 1–1
Hajduk: Gyurcsó Ádám a 68. percben állt be – már 1–1-es állásnál –, Futács Márkó nem került be a mérkőzéskeretbe.