MLS: Sallói gólpasszt, Messi bombagólt jegyzett, a Miami legyűrte a Kansast – videó

S. B.S. B.
2024.04.14. 08:37
Sallói (jobbra) gólpassza sem volt elég a győzelemhez (Fotó: GettyImages)
A Sallói Dánielt foglalkoztató Sporting Kansas City 3–2-es vereséget szenvedett hazai pályán az Inter Miamitól az amerikai profi labdarúgóliga (MLS) magyar idő szerinti vasárnap hajnali játéknapján.

A hazai gárda már a 6. percben előnybe került, azonban nem örülhetett sokáig, hisz alig több mint tíz perccel később Diego Gómez góljával már válaszolt is a Miami. A fordulás után Lionel Messi távoli bombagóljával vette át a vezetést a Miami.

A folytatásban Sallói Dániel szögletét követően a kipattanó labdát jól eltalálva Erik Thommy szerezte az egyenlítő gólt – és ugyan számunkra furcsa lehet, de az amerikai szabályrendszer szerint a magyar légiós számára ez gólpassznak számít. Ezt követően a 71. percben Luis Suárez is betalált, így 3–2 lett a Miaminak, az előnyt pedig megtartotta a vendégcsapat.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS
Sporting Kansas City–Inter Miami 2–3 (Thommy 6., 58., ill. D. Gómez 18., Messi 51., Suárez 71.)
Kansas City: Sallói Dániel végigjátszotta a találkozót és egy gólpasszt is kiosztott