Belgiumi győzelemmel fejezte be az Eb-selejtezőt a magyar U21-es válogatott

S. N.S. N.
2024.10.15. 19:58
Yaakobishvili Antal a belga Lucas Stassint próbálja szerelni (Fotó: AFP)
Idegenbeli győzelemmel fejezte be Eb-selejtezős szereplését az U21-es magyar labdarúgó-válogatott: bár a mieink jobbára védekezésre kényszerültek, Németh András tizenegyesével 1–0-ra nyertek Belgium ellen kedd este Leuvenben. A továbbjutásra már nem volt esélye a magyar csapatnak.

EMELT FŐVEL ZÁRTA a 2025-ös U21-es Európa-bajnokság selejtezőjét a magyar válogatott. Habár a továbbjutási esélyek rég szertefoszlottak, a Szélesi Zoltán vezette együttes derekasan helytállt az elmúlt mérkőzéseken, a jó játékerőt képviselő Skóciával 0–0-s döntetlent játszott, Kazahsztánt 3–0-ra legyőzte, s bár a csoportgyőztes Spanyolország ellen nem sikerült a pontszerzés (0–1), Málta ellen visszatért a győztes útra a csapat (2–1).

A selejtezősorozat utolsó meccsét a csoportmásodik Belgium otthonában vívták a mieink, a találkozó pedig a lehető legjobb forgatókönyv szerint kezdődött: a 7. percben Baráth Péter szerzett labdát a felezővonalnál, bátor szólóba kezdett, majd balra passzolt Gruber Zsombornak, akitől bár egy csel után elpattant a labda, Senne Lammens kapus elkaszálta, tizenegyes! Németh András higgadtan, az elvetődő kapus mellett jobb belsővel középre gurított, megszerezve a vezetést a 9. percben a magyar csapatnak.

Az első félidő előrehaladtával átvette az irányítást a belga együttes, Samuel Mbangula és Eliot Matazo volt leginkább elemében, de a támadóharmadban elfogyott a tudomány, Hegyi Krisztián pedig önbizalomtól duzzadva védte a hazaiak próbálkozásait.

A második félidőben agresszívan letámadott Belgium, sok labdát szerzett a magyar térfélen, de a lövéseket rendre blokkolta hősiesen védekező hátsó alakulatunk. A legnagyobb egyenlítési lehetőség a 90+4. percben adódott a hazaiak előtt, Lucas Stassin fejese azonban a jobb kapufán csattant, így Magyarország bravúros 1–0-s győzelmet aratott.

A csoport másik mérkőzésein Spanyolország a papírformának megfelelően nyert (6–0) Málta ellen, Kazahsztán pedig legyőzte (3–2) Skóciát, így a belgák vereségük ellenére is a csoport második helyén zártak, és pótselejtezőn vívhatják ki a részvétel jogát a jövő évi korosztályos Európa-bajnokságra.

U21-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
10. FORDULÓ, B-CSOPORT
Belgium–Magyarország 0–1 (0–1)
Leuven
MAGYARORSZÁG: Hegyi – Baráth, Yaakobishvili A., Szabó A. – Vas G., Kosznovszky, Okeke (Szűcs T., 77.), Benczenleitner – Komáromi (Vitális, 66.), Németh A. (Klausz, 90+4.), Gruber (Kocsis D., 66.)

0

A kilenc csoportgyőztes Eb-résztvevővé válik, a csoportmásodikak közül a legjobb három szintén, a további hat pedig a rájátszásban küzdhet a fennmaradó három helyért. A jövő évi Európa-bajnokság házigazdája Szlovákia, amelynek válogatottja automatikus résztvevő.