Európa-bajnokság, Eb 2024 – B-csoport , 1. forduló

90+7'

Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+6'
VÉGE

Vége a mérkőzésnek, az olaszok 2–1-re megverték Albániát, azaz a címvédő győzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot!

Fotó: AFP

90+5'

Mitaj tekert a kapu mellé 17 méterről.

90+2'
CSERE

Még egy csere: Barellát váltotta Folorunsho.

90'

4 perc a ráadás.

90'
Kaput eltaláló lövés

Helyzet! Egy remek hosszú indítást követően Manaj mellkassal maga elé tette a labdát, majd 4 méterről megpróbálta azt elrúgni Donnarumma mellett, de az olasz kapus az oldalával beleért, így mellé ment a labda!

87'
CSERE

A gólszerző Bajrami is lejött, Muci jut szóhoz.

83'
CSERE

És Dimarco meccsének is vége, aki Darmian váltott.

83'
CSERE

Újabb cserék: Scamacca befejezte, Retegui kap lehetőséget.

80'

Dimarco szólózott, majd 20-ról kapura lőtte a labdát, amit Strakosha védett.

77'
CSERE

Valamint Chiesa helyén Cambiasio folytatja.

77'
CSERE

Az olaszok is változtattak: Pellegrini jött le, beállt Cristante.

76'
CSERE

Broja helyett Manaj a pályán.

74'
Sárga lap

Hoxha borította fel Frattesit.

68'
CSERE

Illetve Seferit váltotta Laci.

68'
CSERE

Asani helyén Hoxha az albánoknál.

67'

Dimarco bal oldali beadása után Di Lorenzo bólintott kapura 5 méterről, Hysaj fejéről fölé pattant a labda.

64'

Frattesi kanalazta középre a labdát az alapvonalról, ami a háló tetején landolt.

63'

Rengeteg albán szurkoló buzdítja csapatát a dortmundi stadionban.

Fotó: AFP

60'

Chiesa lőtt fél méterrel a jobb kapufa mellé 16-ról!

52'
Sárga lap

És végül Brojának is felmutatta a lapot a játékvezető, mivel az albán játékos eltalálta a könyökével Calafiorit.

51'
Sárga lap

Calafiori húzta vissza Broját, villant a sárga lap.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés! Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

46'

45+4'
Szünet

Vége az első félidőnek! 2–1-es olasz vezetésről jön majd a folytatás.

45+2'

Chiesa tekert középre a jobb oldalról, középen Pellegrini érkezett, de nem sikerült belefejelnie a labdába, az a válláról pattant méterekkel a kapu mellé.

45'

3 perc a ráadás az első játékrész végén.

44'

Asani lőtt 25 méterről jócskán a jobb felső sarok mellé.

40'

Pellegrini fejelte le a labdát Scamaccának, aki éles szögből, 5 méterről kapura lőtt, Strakosha lábbal hárított!

39'

Nagy mezőnyfölényben játszik a squadra azzurra, az albánok nem igazán tudnak labdát szerezni.

33'

KAPUFA! Scamacca ugratta ki Frattesit, aki 6 méterről megpróbálta átemelni Strakoshát, de az albán kapus belekapott, s a bal kapufára ütötte a labdát!

31'

Olasz labdajáratással telik az idő, a kék mezesek keresik a rést az albán pajzson.

21'
Sárga lap

Pellegrini buktatta a meginduló Broját, sárga lap.

16'
GÓL

OTT A MÁSODIK OLASZ GÓL! Scamacca lövése pattant le egy albán védőről, a labda Barella elé került, aki 17 méterről, állítgatás nélkül a kapu jobb oldalába bombázott! 2–1

11'
GÓL

GÓL! EGYENLÍTETT OLASZORSZÁG! Egy kis szöglet után Pellegrini adott be balról, a hosszún pedig Bastoni 3 méterről a kapu közelébe fejelt! 1–1

7'

Bajramié az Európa-bajnokságok történetének leggyorsabb gólja – az albán játékosnak egész pontosan 22 másodpercre volt szüksége a találathoz.

Fotó: AFP

3'

Pellegrini lőtt 11 méterről másfél méterrel a bal kapufa mellé.

1'
GÓL

GÓÓÓL! VEZETNEK AZ ALBÁNOK! Alig telt el fél perc a meccsből, Dimarco rossz bedobása után Bajrami csapott le a labdára, és 7 méterről a bal felső sarokba bombázott! 0–1

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés! A labdát az albánok indították útjára, akik piros mezt és fekete nadrágot viselnek, míg az olaszok kék felsőben és fehér nadrágban játszanak.

Máris kezdünk!

Fotó: AFP

A csoport másik meccsén a spanyolok simán, 3–0-ra verték meg a horvátokat.

A két válogatott ötödször találkozik egymással: eddig mind a négy mérkőzést az olaszok nyerték, a gólkülönbség 7–1 a javukra.

Az albán válogatott kezdőcsapata

Az olaszok kezdője

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az Európa-bajnokság B-csoportjának második mérkőzése, az Olaszország–Albánia összecsapás!